20 ogledov

Tino čaka novi naskok na kolajne

Tina Maze je kljub slabi vidljivosti odlično opravila s progo v Whistler Creeksi Žurnal24 main
25. februarja je bila na sporedu samo ena "slovenska" disciplina, ki pa je bila zaradi megle prestavljena za en dan. Nove komplete medalj so podelili tudi v hitrostnem drsanju in smučarskem teku.

Megla prestavila veleslalom
Potem ko so prireditelji olimpijskih iger morali v sredo štirikrat prestaviti začetek druge vožnje veleslaloma za ženske v Whistlerju, je bila narava s slabim vremenom in meglo močnejša. Nadaljevanje tekme so prestavili na danes, predvidoma ob 18:30. Po prvi vožnji vodi Avstrijka Elisabeth Görgl le dve stotinki pred Francozinjo Taino Barioz, tretja pa je še ena Avstrijka, Kathrin Zettel (+ 0,16). Tina Maze je na petem mestu z zaostankom 27 stotink. Druga slovenska predstavnica Ana Drev je prvo vožnjo končala na 26. mestu (+ 2,51).

Silovit zaključek štafete
Zmagovalec tekme v dvojnem zasledovanju Marcus Hellner je Švedski z odločilnim napadom v zadnji menjavi, ko mu je uspelo uiti Francozu Emmanuelu Jonnieru in Čehu Martinu Koukalu, priboril štafetno zlato na 4 x 10 km (klasično in prosto). S silovitim zaključkom je Petter Northug Norveški pritekel srebro (+15,9). Bron je pripadel Češki (+16,5).

Pregled kolajn (zlato-srebro-bron-skupno)

Hitrostno drsanje
Češka hitrostna drsalka Martina Sablikova je zlati medalji na 3000 metrov danes z rezultatom 6:50,91 dodala še zmago v tekmi na 5000 metrov. Z zaostankom 48 stotink je srebrno medaljo osvojila Nemka Stephanie Beckert. Bron je ostal doma, vendar je Kanandčanka Clara Hughes za zmagovalko zaostala že 4,82 sekunde.

Hokej
Hokejska reprezentanca Finske je tretji polfinalist olimpijskega turnirja v Vancouvru. V četrtfinalu so Finci ugnali Češko z 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Njihovi tekmeci v polfinalu bodo Američani, ki so v četrtfinalni tekmi z 2:0 premagali Švico.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnji četrtini. Do 54. minute sta oba vratarja, finski Mika Kiprusoff in češki Tomaš Vokoun, mreži ohranila nedotaknjeni. Takrat pa je Niklas Hagman ob številčni prednosti svoje soigralce popeljal v pomembno vodstvo. Čehi so poskušali vse, da bi izsilili podaljšek, toda igra brez vratarja se ni obrestovala, saj je Valtteri Filppula minuto in pol pred koncem plošček poslal v nebranjeno mrežo in poskrbel za končno zmagoslavje Finske. V drugem polfinalu so že Kanadčani, ki so s 7:3 premagali Rusijo, njihov tekmec pa bo znan po današnjem zadnjem četrtfinalnem obračunu med Švedsko in Slovaško.

Grdi poškodbi hokejistov
Slovaški hokejski reprezentant Luboš Bartečko je oster prekršek norveškega tekmeca Oleja Kristiana Tollefsena na sredini kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v četrtfinale olimpijskega turnirja razmeroma dobro prestal. Iz slovaškega tabora so sporočili, da ima pretres možganov, tako da ne bo mogel igrati na jutranji četrtfinalni tekmi proti Švedom.

Češki hokejist Jaromir Jagr je moral zaradi poškodbe v zgornjem delu telesa, ki jo je skupil na prejšnji tekmi z Rusijo, v drugi tretjini tekme med Češko in Latvijo z igrišča. Na klopi se potem ni pojavil niti v zadnjem delu. Jagr je bil v drugem delu na ledu manj kot minuto, potem nekaj časa na klopi, nazadnje se je odpravil v slačilnico.