Trije goli Bayerja v štirih minutah

Bayerjev Stefan Kiessling je prvi strelec Bundeslige. (Foto: Reuters)
1/11
Bayer je proti Freiburgu v 20. kolu Bundeslige ekspresno odločil srečanje. Stittgart je presenetil četrtouvrščeno Borussio. Milivoje Novaković po dveh tednih v soboto spet igral.

Bayer Leverkusen je zadel trikrat v štirih minutah za lahko zmago nad Freiburgom s 3:1. Svoj 13. gol v sezoni je dosegel prvi strelec lige Stefan Kiessling, ki je nasprotno mrežo zatresel v 36. minuti. Delo je nadaljeval Eren Derdiyok, v 40. minuti pa je gol prispeval še finski veteran Sami Hyypia. Edini zadetek za Freiburg je dosegel Felix Bastians. S to zmago se je Bayer povzpel na vrh lestvice, z dvema točkama prednosti pred Bayernom. Stuttgart je visoko s 4:1 premagal Borussio iz Dortmunda.

Močan snežni metež se je v soboto zgrnil nad münchensko Allianz Areno, a to ni ustavilo Bayerna na poti do sedme zaporedne zmage. Padel je Mainz (3:0). Kozlički iz Kölna so s povratnikom po dvotedenskem počitku Milivojem Novakovićem gostovali malce severneje v Frankfurtu. Mišo Brečko je začel in končal tekmo, v kateri je bil "Kölle" veliko boljši nasprotnik in povedel v drugem polčasu prek Manicheja, le nekaj minut prej pa je trener Zvonimir Soldo v igro poslal debitanta Zorana Tošića. Novaković je v igro prišel v 70. minuti, a le nekaj minut kasneje so domači izenačili prek Chrisa. Portugalsko popoldne je z golom iz prostega strela in več kot 30 metrov zaključil Petit in prinesel še kako pomembno zmago gostom. Zlatko Dedić je na gostovanju v Berlinu pri Herthi za dokazovanje dobil le zadnjih petnajst minut, Bochum pa je izvlekel točko (0:0).