7 ogledov

Birsa z Auxerrom skočil na peto mesto

valter birsa Žurnal24 main
Ta konec tedna je na sporedu 20. kolo elitne francoske lige. Auxerre je ugnal Saint-Etienne z 1:0. Na lokalnem derbiju med Lillom in Lensom so se na koncu veselili prvi (1:0).

Auxerre Valterja Birse, ki je bil na igrišču vseh 90 minut, se je zavoljo zmage nad Saint-Etiennom zavihtel na peto mesto elitne francoske lige. Valenciennes in Sochaux sta remizirala.

Lokalni derbiji so vedno nepredvidljivi, kljub gromozanski točkovni razliki, ki je pred prvim sodnikovim žvižgom ločila nogometaše Lilla in Lensa. Zmage so se na koncu veselili prvi (1:0). Resda je njihov fantastični nih sedmih zaporednih zmag prejšnje kolo končal Sochaux (1:2), a nogometašev Lilla to ni prav nič vrglo iz tira. Z zmago na bližnjesosedskem derbiju proti Lensu, bi spet ohranili pritisk nad vodilnim Bordeauxom, ki je medtem doma gostil predzadnji Boulogne.

Domači Lille je v vodstvo v 22. minuti popeljal mladi virtuoz Eden Hazard, kar se je na koncu izkazalo tudi za zadnji zadetek na tekmi. Pogled v Bordeaux pa je Lillovcem razkril, da so aktualni prvaki zmogli le remi (0:0) in s tem se je nekdanji klub Mileta Ačimovića znova približal na osem točk zaostanka.

V soboto je francoske zelenice oral le en Slovenec - Boštjan Cesar je na gostovanju Grenobla pri Rennesu znova odigral celo tekmo, a je njegova podalpska ekipa še enkrat več doživela pravi debakel (0:4). Preživetje v Ligue 1 se zdi prava znanstvena fantastika ...