1 ogledov

Walsh prerešetal Cedevito

Union Olimpija je v 21. kolu lige NLB velikem slogu premagala zagrebško Cedevito in se znova vključila v boj za zaključni turnir. Helios je na tekmi sezone klonili pred Bosno. Partizanu beograjski derbi.
S trinajsto zmago se je Union Olimpija znova aktivno vključila v boj za uvrstitev na zaključni turnir lige NLB. Do konca rednega dela jo čaka še naporno delo, saj bo v zadnjih petih krogih trikrat gostovala (Široki Brijeg, Cibona, Hemofarm) in se doma pomerila s Partizanom in Heliosom.

V dvoboju bivših selektorjev slovenske reprezentance je Jure Zdovc še drugič v sezoni vzel mero Slobodanu Subotiću. Ljubljančani so v drugem polčasu povsem razorožili zasedbo iz Zagreba, ki je v Ljubljano pripotovala brez dveh ključnih igralcev Marina Baždarića in Andrije Žižića. Eno najboljših partij v sezoni v zelenobelem dresu je odigral Američan Matt Walsh, ki je dosegel 32 točk (met za dve točki 5:7, trojke 7:9), od tega 19 v drugem polčasu. Njegovi meti z razdalje so bili še zlasti učinkoviti v tretji četrtini, v kateri je zadel štiri poskuse izza črte 6,25 in Union Olimpijo popeljal do vodstva 72:55, ki so ga Ljubljančani v zadnjih desetih minutah rutinirano zadržali.

V slačilnici sem povedal, da imam občutek, da smo najmanj prvi na lestvici, ali pa da imamo tri zmage več, ne pa da se borimo za preživetje in za final four, kjer je vsaka zmaga zelo pomembna.
Jure Zdovc
"Fantom čestitam za zmago. Prvi polčas je bil slab, v slačilnici sem povedal, da imam občutek, da smo najmanj prvi na lestvici, ali pa da imamo tri zmage več, ne pa da se borimo za preživetje in za final four, kjer je vsaka zmaga zelo pomembna. V drugem polčasu je bilo to bolje, predvsem z obrambo smo prišli do odprtih metov in jih nekaj tudi realizirali in na koncu zasluženo zmagali." je bil po tekmi v svojem slogu (ne)zadovoljen trener Zdovc.

Tekma sezone se za Domžalčane ni razpletla po njihovih željah. Izgubili so na gostovanju v Sarajevu pri zadnjeuvrščeni Bosni in hkrati edinemu tekmecu v boju za obstanek v elitni jadranski druščini. Pet kol pred koncem lige NLB je položaj na začelju sila izenačen in negotov, saj ima zdaj Helios le eno zmago prednosti pred Bosno, ki mora odigrati še zaostalo tekmo s Partizanom. Zadnjeuvrščeno moštvo nima pravice nastopa v ligi NLB v prihodnji sezoni.