6 ogledov

Kobe naj strelec vseh časov

Kobe Bryant izmed vseh nogometašev daleč najbolj ceni Lionela Messija. (Foto: Re
1/10
Poraz moštva Los Angeles Lakers je v ligi NBA ostal v senci izjemnega strelskega dosežka Kobeja Bryanta, ki ga je popeljal na vrh klubske lestvice strelcev vseh časov. Zmaga Dragićevega Phoenixa.

Čeprav so prvaki iz Los Angelesa izgubili dvoboj proti Memphisu (93:95), je bila za Kobeja Bryanta to prav posebna tekma. S pomočjo izjemnega strelskega večera, v katerem je nasprotniku nasul kar 44 točk (met iz igre 16-28), se je Bryant namreč prebil na vrh lestvice najboljših strelcev LA Lakers vseh časov. V njihovi majici je dosegel že 25.208 točk, na drugo mesto pa je potisnil Jerryja Westa, ki jih je dosegel 16 manj.

Naj strelci LA Lakers

1. K. Bryant 25.208
2. J. West 25.192
3. K. Abdul-Jabbar 24.176
4. E. Baylor 23.149
5. M. Johnson 17.707

"To je izjemna čast posebej zaradi imenitne tradicije in sijajnih igralcev, ki jih ima klub. Westa sem gledal še kot najstnik, veliko me je naučil – na primer o metu iz skoka," je po srečanju dejal Bryant. Drugi najučinkovitejši Jezernik je bil Ron Artest z 18 točkami, Saša Vujačić pa ni igral. LA je sicer imel met za zmago, a je bil Kobe dobro pokrit, Artestova trojka z desne strani pa ni zadela cilja.

Phoenix Gorana Dragića je dosegel zmago proti New Orleansu s 109:100. Gogi je igral 15 minut, zgrešil vse svoje štiri mete za tri točke in imel pet podaj ter skok v obrambi. Poražen je bil tudi Sacramento (krvnik je bil Denver 112:109 po podaljšku) , pri katerem je Beno Udrih v 32 minutah dosegel sedem točk in imel še pet podaj, štiri skoke ter dve ukradeni žogi.

Liga NBA:

Washington Wizards : Boston Celtics 88:99
Buttler 20, Boykins 14; Garnett 19, Allen in Rondo po 17

Miami Heat : Milwaukee Bucks 81:97
Wade 23, Beasley 16; Bogut 22, Delfino 16

New Orleans Hornets : Phoenix Suns 100:109
Thornton 25, West 20; Stoudemire 25, Nash in Lopez po 18, Dragić 15 minut, 5 podaj, skok za Suns

Memphis Grizzlies
: Los Angeles Lakers 95:93
Gay 25, Randolph 22; Bryant 44, Artest 18, Vujačić ni igral

Denver Nuggets
: Sacramento Kings 112:109*
Martin 24, Billups 23; Kaves 23, Martin 22, Udrih 32 minut, 7 točk, 5 podaj, 4 skoki, 2 ukradeni žogi