4 ogledov

Helios zacelil pokalno rano

Ivo Sunara je svoj krst na domžalski klopi obeležil z zmago. (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji Heliosa so v 19. kolu lige Telemach pod vodstvom novega trenerja Ivana Sunare dosegli novo zmago in se z dvema tekmama več kot neposredni tekmeci še utrdili na prvem mestu.

12. Šenčur CPK 18
Helios je vajeti igre držal v svojih rokah skozi celoten dvoboj. Domžalčani so si zanesljivo vodstvo priigrali že v uvodni četrtini. Prednosti niso spustili iz rok, so pa dovolili gostom, da so se pred odmorom povsem približali. Po trojki Ernesta Novaka je bil izid 31:28, vendar sta Klemen Lorbek in Miloš Paravnija s koši poskrbela, da je bilo po prvih 20 minutah +9 za Helios.

Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Razlika se je najprej gibala okrog deset točk (51:43, 58:51), nato so Slovanovci pritisnili in zapretili, toda bližje kot do -4 (63:59) sredi zadnje četrtine niso mogli. Miha Zalokar in Paravinja pa sta s točkami ob koncu poskrbela, da dvomov o zmagovalcu ni bilo.