8 ogledov

Gogi tlakoval pot k zmagi

Goran Dragić igra vse bolj konstantno. (Foto: Reuters)
1/7
Za Goranom Dragićem je v ligi NBA znova uspešen večer, začinjen z zmago in dobro igro. Rašo Nesterović je bil tako na osebni kot ekipni ravni manj uspešen, čeprav je igral več.

Goran Dragić je znova stisnil pest po uspešnem večeru v ligi NBA. Njegov Phoenix je s 101:85 ugnal Denver, k čemur so obilno pripomogli igralci s klopi, med njimi tudi Gogi, ki je igral 17 minut. Ta je deset od svojih 12 točk – ob tem je imel še štiri podaje – dosegel v prvem polčasu. Phoenixovi rezervisti (Dragić, Channing Frye, Louis Amundson) pa so v drugi četrtini, ki so jo Sonca dobila kar s 33:11, dosegli 24 točk. "Priskrbeli so nam vodstvo, po katerem smo lahko v drugi polčas vstopili brez skrbi in dokončali nalogo," je dejal Amare Stoudemire, ki je dosegel 19 točk in dodal 10 skokov.

Cleveland ostaja vodilna ekipa lige. Tokrat so New Yorku že v prvem polčasu nasuli 74 košev in ob menjavi strani vodili za 26 točk. Do konca je razlika narasla na rekordnih 31 točk v sezoni. Najbolj učinkovit pri domačih je bil z 22 točkami LeBron James. Že pred tekmo pa se je v Clevelandu razširila tudi novica, da je Shaquille O'Neal uspešno prestal operacijo desnega palca, po kateri bo moral počivati vsaj osem tednov.

Novo zmago je dosegel tudi Dallas, ki je v gosteh za pet točk ugnal Charlotte in zabeležil osmi zaporedni uspeh. Vnovič je izstopal nemški reprezentant Dirk Nowitzki s 27 točkami in 13 skoki. Z zmago pa se je Dallas prebil tudi na drugo mesto na zahodu, kjer ima zdaj zmago prednosti pred Denverjem, ki je izgubil v Phoenixu.