3 ogledov

Jesenice pokopale zadnje upe zmajev

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 49. kola lige Ebel v slovenskem derbiju premagali Tilio Olimpijo s 4:3 (1:1, 2:0, 1:2). S tem porazom so zmaji izgubili tudi teoretične možnosti za končnico.

Vratar gostov Aleš Sila je imel tako težko nalogo, delo pa je na začetku tekme opravljal dobro. Jeseničani so bili nevarni že v uvodnih minutah, v sedmi pa je bil v prodoru Žiga Jeglič, toda Sila je njegov poskus ubranil. Ljubljančani so si prvo priložnost priigrali prek Davida Sefiča, nato pa so sredi tretjine povedli. Po hitri akciji se je za močan strel z leve strani odločil Žiga Pance in domači vratar Dov Grumet-Morris je moral po plošček v mrežo. Prizadevanja Jeseničanov, da bi še v prvem delu izenačili, so sadove obrodila tik pred odmorom, na pravem mestu pred vrati je bil Miha Brus.

Druga tretjina je bila jeseniška. Domači so svoje navijače razveselili že v 22. minuti, ko je hiter protinapad izvedel Andrej Makrov ter ga tudi uspešno končal. Jeseničani so po vodilnem zadetku stisnili tekmece pred njihova vrata, eno redkih priložnosti Ljubljančanov je zapravil Anže Ropret. Rdeči so bili na drugi strani bolj učinkoviti, akcija Jana Golubovskega in Andreja Hebarja se je v 34. minuti končala z zadetkom slednjega in visokim vodstvom. Zmaji so imeli ob koncu kar minuto celo prednost dveh igralcev, vendar pa je ostalo pri 3:1.

10. A. Jesenice 35

Ko so na začetku zadnjega dela domači povišali že na 4:1, z igralcem več je zadel Rok Tičar, je bila Olimpija v navidez izgubljenem položaju. Toda zdesetkani gostje se še niso predali. Za kanček upanja je ob srečnem razpletu v 50. minuti poskrbel Sefič s svojim prvim zadetkom v tem tekmovanju: plošček je po njegovem strelu zadel jeseniškega vratarja v hrbet ter se odbil v gol. Dobro minuto in pol kasneje pa so Ljubljančani izkoristili prednost 5-3 in gol Jurija Goličiča jim je dal krila. Na vsak način so skušali doseči še četrti gol in izsiliti podaljšek. Takšna igra je tudi domačim puščala več prostora za protinapade, tekmo bi na tak način lahko odločil Hebar, vendar je bil Sila uspešen pet minut pred koncem. Izid se nato ni več spremenil, pa čeprav so gostje poskušali tudi brez vratarja.