19 ogledov

Netopirji prestrašili Osasuno

Od golov ga že mora boleti glava - David Villa je na prvem mestu liste strelcev Žurnal24 main
Mnoge ekipe se z gostovanja Pamploni pri Osasuni vrnejo kar precej "prestrašene", a tudi vroče vzdušje na stadionu Reyno da Navarra ni ustavilo Valencie, da bi zadržala korak z najboljšimi (3:1).

Trener Valencie Unai Emery je pred gostovanjem pri Osasuni opozarjal svoje varovance pred vzdušjem, ki jih čaka v Pamploni. Zmaga nad Atleticom in remi z Barcelono vseeno nekaj povesta o domači ekipi. Tudi naelektreno ozračje na strmih in od igrišča le malo oddaljenih tribunah stadiona Reyno de Navarra tokrat ni pomagalo domačim. Prvič jih je s svojim devetim letošnjim golom utišal David Villa, že čez nekaj minut pa je še drugi David, David Albelda, zabil še za 2:0. Vsega je bilo konec že kmalu po začetku drugega dela, ko je Carlos Marchena po podaji Ville zabil za 3:0. Drugi rumeni karton (in seveda rdeči) za prvega strelca domačih Walterja Pandianija je vseeno prinesel nekaj tolažbe za Osasuno, saj so prek Shojaeija Massouda znižali in postavili končnih 1:3, tekmo pa končali z devetimi igralci.

Barcelona
je na sobotni večerni tekmi (le) remizirala v Bilbau. V vodstvo je Katalonce popeljal Daniel Alves v 53. minuti, iz ene redkih akcij domačih pa je izenačil Gaizka Toquero devet minut kasneje. Pri Barceloni je za nameček igro predčasno zapustil še razpoloženi Lionel Messi, ki je že izgubljen za "zmenek" z Interjem v Ligi prvakov med tednom, močno vprašljiv pa tudi za večni derbi z Madridom naslednji vikend.

Real Madrid
je na domači tekmi z 1:0 premagal Santander. Varovanci Manuela Pellegrinija so prevzeli kontrolo nad tekmo že na začetku, vendar so nasprotniki prikazali čvrsto obrambo. V 21. minuti se je intenziven pritisk Madridčanov poplačal. V polno je zadel Gonzalo Higuain. Moštvo kraljevega kluba bi lahko podvojilo svojo prednost. Karim Benzema je streljal na gol, vendar mu poskus ni uspel. Francoz je mislil, da bo po stiku z Marcom Torrejomom dosojena celo najstrožja kazen, vendar sodnik ni dosodil ničesar.

Deportivo in Atletico Madrid sta se razšla z izidom 2:1. Sergio Agüero je presenetljivo že v 3. minuti v vodstvo popeljal Atletico Madrid, vendar je v 20. minuti na 1:1 izenačil Diego Daniel Colotto. Ko je že kazalo, da se bostva moštvi razšli z neodločenim izidom, pa je v 90. minuti, po najstrožji kazni, v polno zadel še Andres Guardado in s tem popeljal Deportivo do zmage.

Na tekmi Tenerifov proti Sevilli je v 32. minuti zadel Diego Perotti in prvi polčas se je tako končal z golom prednosti Seville. Takoj na začetku drugega polčasa je vodstvo na 0:2 povečal Renato. Z golom v 75. minuti je razliko na 1:2 zmanjšal Nino.