0 ogledov

Lekarnarji brez zdravila v Nürnbergu

Choupo-Moting Mickael Tavares Mike Frantz Ilkay Guendogan
1/11
Bayer Leverkusen je s porazom pri predzadnjem Nürnbergu (2:3) znova dokazal, da se zgodba "skoraj" prvakov ponavlja. Köln Novakovića in Brečka že včeraj do pomembne točke proti Bayernu (1:1).

Zgodovinska smola Bayerja iz Leverkusna je "aktualna" tudi letos. Večni kandidati za različne naslove v ključnih trenutkih kot po pravilu začnejo izgubljati tekme in točke. Kljub temu, da je trener Jupp Heynckes pred gostovanjem trdil, da je njihov napad na naslov prvaka še kako živ, je nepričakovan poraz pri predzadnji ekipi prvenstva nov hud udarec za moštvo iz lekarniškega Leverkusna.

Prejšnji teden so "lekarnarji" prvič po oktobru zapustili vrh Nemčije in vprašanje je, če jim ga bo do konca sezone še uspelo zavzeti. Slabi, toda vedno boljši Nürnberg, ki je s to zmago zapustil mesta za izpad, je na začetku drugega polčasa vodil že s 3:0 - najprej je v 42. in 45. minuti zabil nogometaš z verjetno najdaljšim imenom na svetu - Eric Maxim Choupo-Moting. Ko je v 54. minuti zadel še Mickael Tavares se je že zdelo, da je vse odločeno, a se je Bayer z goli Stefana Kiesslinga in Patricka Helmesa vrnil v igro, a na koncu vseeno izgubil.

Dobre obete za kölnski prvi polčas je napovedal že Lucas Podolski, ki je v sedmi minuti stresel okvir Bayernovih vrat. Gostje z izjemo nevarnega strela van Buytna, ki ga je čuvaj mreže kozličkov zaustavil, niso imeli ravno obilo priložnosti. Konkretnejši so bili domačini (vstopnico za prvo enajsterico sta si priborila tako Milivoje Novaković kot Mišo Brečko), ki so prek Podolskega s prostega strela povedli v 32. minuti. To je bil prvi zadetek nekdanjega igralca Bayerna po lanskem septembru in drugi v sezoni. Drugi polčas so Bavarci začeli lačni izenačenja in zadeli v 59. minuti, ko je zadel Bastian Schweinsteiger, čez nekaj minut pa je isti igralec stresel še okvir Kölnovih vrat. V nadaljevanju so Bavarci vse svoje konje usmerili v napad in med drugim s pomočjo Francka Riberyja vnovič zadeli okvir vrat, mreže pa jim ni uspelo zatresti.