17 ogledov

Brez Dedića šokirali HSV

Marc Pfertzel (desno) je z Bochumom šokiral Hamburg, tudi izvrstnega vezista Pio Žurnal24 main
Bochum je bil do veseljačenja svojega slovenskega reprezentanta mnogo bol popustljiv kot Köln. Zlatku Dediću ob povratku nazaj niso delali težav, vseeno pa ga ni bilo v ekipi ob zmagi proti HSV (1:0).

Opozorila domačega stratega pret gostovanjem Bochuma pri HSV so tako izzvenela v prazno. Bruno Labbadia je svoje fante iz pristanišča svaril, da Bochum sploh ni tako slab, kot bi morda lahko sklepali iz njegovega predzadnjega mesta na lestvici. In kot kaže res ni - Dennis Grote je z edinim golom na tekmi, ki je minila brez slovenskega reprezentančnega napadalca Zlatka Dedića, prinesel šele drugo zmago Bochumu in prvo, odkar je krmilo prevzel Heiko Herrlich.

Letos izjemni Bayer Leverkusen je še vedno brez poraza prišel v goste Bayernu na münchensko Allianz Areno. Kljub težavam domačih, ki so v globoki krizi, so se morali spopasti z dolgo in neugodno tradicijo. Lekarnarji Bavarcev namreč niso uspeli premagati vse od leta 1989, ko je v Nemčiji še stal berlinski zid! Jupp Heynckes je na koncu laske sezone še vodil najmočnejši nemški klub, a je po tem, ko je rešil Bayernovo sezono, vseeno dobil nogo.

V Münchnu je Bayern tokrat začel silovito in že po osmih minutah povedel z golom Maria Gomeza. Slaba forma najdražje okrepitve Münchenčanov vseh časov je tudi eden izmed razlogov za trenutno stanje. Drugi je tudi katastrofalna obramba, ki je kapitulirala le nekaj trenutkov kasneje. Stefan Kiessling je zadel za 1:1 in že v 14. minuti tekme postavil končni izid. Bayern ostaja slab sedmi, Leverkusen pa je znova prvi, točko pred Werderjem.

Katastrofalna domača tekma s Hoffenheimom, ki so jo Kölnčani izgubili s 4:0 gotovo ne bo pomenila argumenta v prid našima nogometašema. Milivoje Novaković in Mišo Brečko sta srečanje sicer začela v najboljši enajsterici domačih, a sta se hitro znašla na klopi. Brečko že v 30., Novaković pa v 46. minuti. Kozlički so tako na lestvici zdrsnili na 15. mesto. Na vrh Bundeslige pa se je po zaslugi redko videne zmage s 6:0 nad Freiburgom vsaj za en dan prebil Werder.