13 ogledov

Šestminutni mrk zmajev

Varovanci Jureta Zdovca so zatajili v zadnjem delu srečanja proti Ciboni. Žurnal24 main
Košarkarji Uniona Olimpije so v 20. kolu lige NLB na gostovanju v Zagrebu pri Cibonu ob polčasu vodili za sedem točk, a na koncu ostali praznih rok in izgubili z 69:75.

Zgolj devet doseženih točk v zadnjih enajstih minutah dvoboja je bilo premalo, da bi košarkarji Uniona Olimpije prekinili niz osmih zmag Cibone v domači dvorani in dosegli svojo tretjo zaporedno. Končna razlika šestih točk je najvišja prednost Zagrebčanov v vseh štiridesetih minutah.

Varovanci Jureta Zdovca so se v domu Dražena Petrovića predstavili kot požrtvovalna in borbena ekipa, ki je na trenutke povzročila obilico preglavic "evroligaškemu moštvu" in bi lahko ob nekoliko bolj pametni igri v končnici iztržila tudi ugodnejši rezultat. Že v prvem polčasu je prisotnost Mirze Begića pod obročema vlila strah domačim igralcem (30:36), tudi v nadaljevanju pa sta se ekipi večji del izmenjavali v vodstvu. Odločilne minute so bile od 29. do 35. Tedaj so namreč domači košarkarji nadoknadili zaostanek sedmih točk (53:60) in do 35. minute prešli v vodstvo s 65:60. Skoraj šestminutni post Uniona Olimpije in delni izid 12:0 je tehtnico prevesil na stran Cibone, pa čeprav se je Union Olimpija približala na 68:67 in imela kar tri napade zapored za prevzem vodstva. Žal Jasmin Hukić in Sašo Ožbolt nista bila dovolj zbrana.

Peta žrtev Heliosa je bila Budučnost. © ABA

Helios je v dvorani Komunalnega centra prišel do druge zaporedne zmage. Po Zadru je tokrat pokleknila Budućnost, junaka pa sta bila znova Američana Nicholas Jacobson in Alvin Snow , ki sta skupaj zadela vseh sedem trojk Heliosa. Budućnost je bila glede na izkupiček v dosedanjih devetnajstih krogih nesporni favorit (11-8), kar je v prvem polčasu tudi upravičila. Domžalčani so napad na peto zmago začeli v zadnji četrtini. Potem ko so branilci zaustavili Dašića , ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, v napadu pa se je s štirimi trojkami razigral Snow, se je tretji del igre končal s 60:60, zadnji pa začel s 67:60. Prednost je Heliosu v napeti končnici zadostovala za zmago, saj se Jacobsonu (22 točk) ni zatresla roka s črte prostih metov.

Krka
je gostila četrtouvrščeni Zadar in bila brez možnosti. Brez Simona Petrova in z rekonvalescentom Davorjem Marcelićem so bili Novomeščani že pred tekmo v močno podrejenem položaju, ko pa si je v šesti minuti levi gleženj poškodoval še Smiljan Pavič (okreval bo približno deset dni), so bile njihove možnosti za presenečenje praktično nične. Novomeščani so klonili za visokih 16 točk (62:78) in ostajajo pri sedmih zmagah, trinajsti poraz pa je njen drugi v zadnjih petih tekmah.

Tekme 20. kola:
Cibona
: U. Olimpija 75:69
Anderson 15, Calloway 14; Hukić 13, Golubović 12.

Bosna : Crvena Zvezda 80:67
Ikonić 22, Ivanović 18, Šehović 11; Marinović 14.

Krka : Zadar 62:78
Shields 18, Ingram 11; Stipčević in Johnson po 21.

Hemofarm : Zagreb 86:71
Joksimovič 20., Pavković in Bader po 13.; Tomić 15.

Helios : Budućnost 81:78
Jacobson 22, Zagorac in Snow po 14; Dašić 20, Micov 12.

Split : Vojvodina 94:90
Shannon 28, Jamon 19; Borovnjak 27.

Partizan
: FMP  78:67
Veličković 17, Vesely in Lasme 12; Labović 13

Vrstni red:
Partizan 18 zmag-2 poraza, Crvena zvezda 16-4, Hemofarm 15-5, Zadar 14-6, Cibona 14-6, Budućnost 12-8, Bosna 9-11, Union Olimpija 8-12, FMP 8-12, Krka 7-13, Split 7-13, Helios 5-15, Zagreb 4-16, Vojvodina 4-16.