4 ogledov

Nova Anžetova točka, nova LA-jeva zmaga

Anžetu Kopitarju gre v zadnjem času kot po maslu. (Foto: AFP) Žurnal24 main
Anže Kopitar še naprej blesti na ledenih ploščah onkraj Atlantika. Na srečanju svojega moštva LA Kings proti ekipi Blues je prispeval podajo k enemu od golov, Kralji pa so slavili.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je v noči na nedeljo v severnoameriški ligi NHL znova vknjižil točko, ko je na tekmi proti St. Louis Blues dosegel podajo. Kralji iz Los Anglesa so v gosteh slavili zmago z 2:1, Kopitar pa ima zdaj po treh odigranih tekmah že osem točk (trije goli in pet podaj).

Kralji so v St. Louis zabeležili že svojo tretjo zaporedno zmago, znova pa je dobro igral tudi  Kopitar. Hrušičan sicer ni uspel premagati vratarja Chrisa Masona, čeprav je proti njemu sprožil dva strela, a se je vseeno vpisal v statistiko s podajo. Sta pa gola za Kralje dosegla Ryan Smyth in Michal Handzus. Smyth je bil uspešen v 11. minuti prve tretjine, Handzus pa v 16. minuti druge. Vratar Los Angelesa Jonathan Quick je ubranil 29 strelov. Edini gol je za domače v 14. minuti zadnjega dela prispeval Alex Steen.