0 ogledov

Milan izpustil veliko priložnost

Filippo Inzaghi in Ronaldinho sta rešila Milan. (Foto: Reuters)
1/26
AC Milan bi se z zmago nad Napolijem povzpel na sam vrh Serie A, toda črno-beli so pred domačimi gledalci zgolj remizirali. Sampdoria je ukanila Juventus.

V zadnji tekmi kola je Sampdoria na domačem igrišču z zadetkom Antonia Cassana premagala Juventus. AC Milan je izpustil neverjetno priložnost. V primeru zmage nad Napolijem bi se nemreč črnordeči povzpeli na sam vrh Serie A. Rezultat na San Siru je bil 1:1 in v vodstvu ostaja Inter.

Napoli je tekmo začel silovito, do vodstva pa je prišel že v 13. minuti, ko je Hugo Campagnero poslal žogo v nebranjeno mrežo Milana, po tem ko je domačega vratarja onesposobil kar njegov soigralec Massimo Oddo, ki je nepazljivo trčil vanj. Dan pa se je za rossonere še dodatno poslabšal, ko je z igrišča osšepal Alexandre Pato. Napoli je imel nato še nekaj zares lepih priložnosti, rezultat pa je v 26. minuti na 1:1, po podaji Ronaldinha, izenačil zimzeleni Filippo Inzaghi.

Chievo je pred svojimi navijači remiziral s Catanio, Bojan Jokič pa je v vrstah letečih oslov odigral vseh 90 minut. Končni rezultat je bil 1:1, oba gola pa sta padla v drugem polčasu. Domače je v 64. minuti v vodstvo popeljal Sergio Pelissier, izenačil pa je Argentinec Maxi Lopez.

Hat-trick Vučinića mimo Sarme
Ni veliko napadalcev, ki se lahko v Serie A pohvalijo s podatkom, da so na eni tekmi spravili kar tri žoge mimo Samirja Handanovića, a elitni družbi se lahko zdaj pridruži tudi črnogorski ostrostrelec Mirko Vučinić. Roma je na Stadiu Olimpicu vodila že z 2:0, a je prvi strelec Antonio Di Natale v 61. minuti izenačil za Udinese z 20. in 21. golom v sezoni. Nato je na sceno stopil Vučinić in "Sarmo" najprej premagal iz enajstmetrovke, kasneje pa še z enim zadetkom s katerim je dokončal svoj hat-trick in sinove volkulje še bolj približal vodilnemu dvojcu.