15 ogledov

Bayer še ni rekel zadnje

Stefan Kiessling
1/20
Tekme 26. kola Bundeslige je med drugim zaznamoval vdor gledalcev na tekmi med Hertho in Nürnbergom. Podrobnosti v videu in galeriji. Bayer Leverkusen z zmago nad HSV (4:2) spet blizu vrha.

Prvi strelec nemške 1. Bundeslige Stefan Kiessling je z goloma v obeh polčasih pomembno prispeval k zmagi Bayerja Leverkusna nad Hamburgom. S to zmago so lekarnarji ostali v igri za naslov prvaka in na tretjem mestu za vrhom zaostajajo vsega tri točke. Kiessling je za vodstvo zabil v 22. minuti, ko je prodrl pred vratarja Franka Rosta in ga tudi premagal. Toda pristaniščniki so se vrnili in čez deset minut je izenačil Ze Roberto, nekdanji lekarnar. Domači so slavili z goli Erena Derdiyoka in 16. golom Kiesslinga, po tem ko je za Hamburg nekaj minut pred koncem znižal David Rozehnal, Gonzalo Castro pa je postavil končnih 4:2.

Konec tekme v 26. kolu Bundeslige med berlinsko Hertho in Nürnbergom je začinil navijaški incident. Berlinčani so srečanje izgubili v sodniškem podaljšku, za kar je poskrbel Angelos Charisteas, čeprav so do zadnje tretjine srečanja imeli vodstvo. Takšen razples je razbesnel domače navijače. Po zdanjem sodniškem žvižgu jih je tako okrog sto vdrlo na igrišče in se z železnimi palicami zneslo nad klopmi za rezervne igralce.

Igralci in strokovno vodstvo Herthe so zatočišče poiskali v garderobi, varnostniki pa so gledalcem preprečili, da bi jim tja sledili ter jih kasneje tudi umirili. Hertha je sicer zadnjeuvrščeno moštvo lige z le 15 točkami, Nürnberg pa je z osvojenimi tremi točkami lažje zadihal. In odtod očitno živčnost in povišan pritisk.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Milivoje Novaković in Mišo Brečko sta tokrat začela v prvi postavi za Köln, toda na zelenici je konec tekme dočakal samo Novaković, saj je Brečka v 67. minuti zamenjal Daniel Brosinski. Kozlički pa so izgubili na gostovanju pri Mainzu. Sklonjenih glav so igrišče zapuščali tudi nogometaši Bochuma, kjer igra Zlatko Dedić. Z rezultatom 4:1 jih je povozila Borussia Dortmund, slovenski reprezentant pa je tekmo pospremil s klopi.

Nizozemski zvezdnik Arjen Robben je poskrbel, da se je Bayern veselil zmage z 2:1 proti Freiburgu. Bavarci so se tako znova povzpeli na vrh Bundeslige, zmaga pa dobiva dodatno vrednost ob podatku, da so tekmo zaradi poškodb izpustili Franck Ribery, Mario Gomez in Martin Demichelis.