2 ogledov

Zmaji pogasili žejo z Laškim

V derbiju 1. kola lige Telemach za prvaka je Union Olilmpija na gostovanju gladko premagala Zlatorog z 80:62. Krka je premagala Slovana, Helios pa Šentjur.

8. Šentjur 1

Po prvih dvajsetih minutah ni kazalo na tako suvereno zmago zeleno-belih, ki so bili tako v prvi četrtini kot delu druge v podrejenem položaju. Šele ko je trener Jure Zdovc povzdignil glas na klopi in od svojih varovancev zahteval bolj agresivno in požrtvovalno igro, so Ljubljančani zagospodarili na semaforju. V 25. minuti se je prednost povzpela na 11 točk (51:40), ob koncu tretje četrtine pa je imela Union Olimpija že 15 točk naskoka.

Nerešljiva uganka za domače branilce je bil Jaka Klobučar, ki je v prvih 31 minutah dosegel 23 točk in bil zelo natančen predvsem z meti izza črte 6,25 (4:5). Ob njem so dvomestno število točk dosegli še Nemanja Aleksandrov (16), Vlatko Ilievski in Edin Bavčić (oba po 12), medtem ko nova okrepitev Zmajev Hrvat Jure Lalić ni nastopil, saj še nima urejenih vseh potrebnih dokumentov. Pri Zlatorogu je Dražen Bubnić zabeležil 16 točk, Miljan Goljović in Nejc Strnad pa po dvanajst.