0 ogledov

Zlatorog nabodel Slovana

Aleš Pipan Miro Alilović pokal Spar rokovanje roka pozdrav Zupančič Zlatorog Oli Gregor Katič
Moštvo Zlatoroga je prepričljivo ugnalo Slovan. Olimpija je brez težav odpravila Elektro, Krka je preživela gostovanje na Polzeli. Helios je že v torek gladko ugnal Luko Koper.
Laščani so dosegli tretjo zmago v ligi za prvaka, s katero so ohranili možnosti za nastop v končnici lige UPC, Geoplin Slovan pa je petič zapustil parket sklonjenih glav, tako da na razpredelnici ostaja v zlati sredini. Tekma je bila izenačena le prvih petnajst minut, nato pa je Zlatorog pohodil plin, uspešno zaustavil ključne igralce s Kodeljevega in se hitro oddaljil. Do konca prvega polčasa na 39:30, v 24. minuti pa je prednost narasla na 18 točk (51:33). Ljubljančani so sicer na začetku zadnje četrtine znižali zaostanek na vsega šest točk (63:57), toda to je bil le preblisk v njihovi igri, saj je semafor dve minuti kasneje kazal rezultat 70:59. Po zanesljivi zmagi v prejšnjem krogu v Novem mestu so državni prvaki iz Tivolija znova dokazali, da je njihova forma pred odločilnimi boji v vzponu. Krkaši so preživeli zahtevno gostovanje na Polzeli. Helios, ki se je na vrh razpredelnice zavihtel le za 24 ur, pa je že v torek zmagal v Kopru.