38 ogledov

Ljubljanski derbi za vrh lestvice tokrat brez zmagovalca

NK Olimpija - HNK Rijeka Anže Petkovšek
Olimpija je v ljubljanskih Stožicah v prvi tekmi 9. kroga kroga nogometne Prve lige Telemach v mestnem derbiju remizirala z Bravom z 1:1 (1:0). Ekipi sta trenutno na prvih mestih lestvice, vodijo zeleni.

Varovanci Victorja Sancheza so tekmo začeli na čelu razpredelnice s tremi točkami prednosti pred drugim Mariborom. Šiškarji, ki v tej sezoni prav tako svoje tekme gostijo v Stožicah, so bili nazadnje poraženi pred dvema mesecema v Celju ter so bili pred dvobojem tretji v DP.

Olimpija je na 15. uradni tekmi sezone ostala neporažena, Bravo trenerja Aleša Arnola pa je klonil dvakrat, a ga Olimpija ni premagala že leto in pol. Zeleni niso prekinili tega niza, a so ohranili vodstvo v prvenstvu, Bravo je ta čas drugi.

Že v 2. minuti je po strelu Dioga Pinta Gašperja Jovana zadela žoga v roko, kazenski strel je Diogo Pinto pretvoril v vodstvo zelenih. Po izjemnem uvodu, ko sta ekipi ogromno tekali in napadali, pa se je v nadaljevanju igra povsem umirila. Pravih nevarnih akcij ni bilo veliko v želji, da bi bilo storjenih čim manj napak.

Alex Blanco je v 25. minuti z roba kazenskega prostora poslal žogo nedaleč od leve vratnice Brava. Ta ekipa je imela v zadnjih desetih minutah polčasa skoraj ves čas žogo v svojih nogah, a si priložnosti ni ustvarila.

Bravo je napadalno začel tudi drugi polčas, do priložnosti je prišel Martin Pečar, ki je v 51. minuti zadel stranski del mreže gola. V zadnji tretjini je Olimpija vzpostavila ravnotežje, a z manj nevarnosti kot jih je imel prej Bravo.

A je sledni izenačil v 80. minut, ko je Matej Poplatnik dosegel svoj prvi prvenstveni gol sezone. Znašel se je v kazenskem prostoru in je neoviran streljal iz obrata. Potem se je nadaljevala igra, ki so jo gledalci spremljali že pred drugim zadetkom.

V nedeljo bodo še tri tekme kroga, Koper - Mura, Nafta 1903 - Maribor in Domžale - Celje, zadnja pa 12. oktobra, ko se bosta pomerila Primorje in Kalcer Radomlje.

Naslednji tekmi DP bosta Olimpija in Bravo igrali v 10. krogu 28. septembra, prva v Novi Gorici proti Primorju, Bravo pa bo gostil Celje.

* Stadion Stožice, sodniki: Šmajc, Kovačič in Černe.
* Strelca: 1:0 Petro Lucas (3., 11-m), 1:1 Poplatnik (80.).
* Olimpija: Vidovšek, Jorge Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe (od 83. Govea), Agba, Doffo, Blanco (od 60. Boultan), Kojić (od 83. Dudov), Diogo Pinto (od 61. Thalisson), Pedro Lucas (od 77. Brest).
* Bravo: Orbanić, Rodrigues, Jovan, Jakšić, Španring, Trdin, Selan (od 69. Gidado), Stanković, Ivanšek (od 69. Tučič), Poplatnik, Pečar (od 83. Štravs).
* Rumeni kartoni: Španring, Pečar, Štravs, Poplatnik.