1 ogledov

Žalgiris iz Barcelone z minus 34

Košarkarji Barcelone so že po dveh četrtinah vodili za 18 točk. (Foto: AFP) Žurnal24 main
Barcelona nadaljuje svoje blesteče predstave. Katalonci so Žalgiris doma v osmem kolu odpravili kar s 34 točkami razlike. Nachbarjev Efes Pilsen je doma izgubil z Unicajo.

V skupini A Barcelona nadaljuje svoj zmagoslavni evroligaški pohod. V osmem kolu je bil žrtev Blau Grane Žalgiris, ki je odpotoval domov s porazom, "težkim" kar 34 točk (89:55). Dobri dve minuti pred koncem je bila razlika celo 40 točk. V rotaciji Xavija Pascuala sta svoje mesto dobila tudi Slovenca. Nekaj več minut na igrišču, natančneje 20, je trener odmeril Erazmu Lorbku, ki je dosegel po sedem točk in skokov. Jaka Lakovič je igral 15 minut, a ostal edini košarkar katalonskega ponosa, ki mu ni uspelo doseči točke. Zato pa je dvakrat uspešno skočil in ukradel dve žogi. Pri Žalgirisu je Mirza Begić igral slabih 15 minut in dosegel pet točk in imel še dva skoka.

Cibona po sredini zmagi nad Fenerbahčejem, za katerega je Emir Preldžić dosegel 18 točk, v osmem kolu košarkarske Evrolige še naprej ostaja v igri za napredovanje. V drugi tekmi skupine je Siena slavila pričakovano zmago proti Asvelu.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

V skupini B je Entente Orleanaise okusil sladkost prve zmage. Na domačem terenu so Francozi ugnali Partizana. Nachbarjev Efes Pilsen je doma klonil pred Unicajo, Boki pa je igral le dve minuti in pol. V njegovi statistiki je zabeležena le ena izgubljena žoga in nič drugega. Olympiacos je v sredo šele po podaljšku ugnal Lietuvos Rytas.

Četrtkov evroligaški program se je začel v Moskvi, kjer je v skupini C CSKA gostil Maccabi. Šlo je za derbi, ki se je razpletel šele v zadnjih petih minutah, ko si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh, treh točk prednosti. V zadnji minuti pa je Moskovčanom uspelo uiti za pet točk in se povzpeti na drugo mesto skupine C. Pri Rusih sta blestela predvsem Saša Kaun z 21 ter Ramunas Šiškauskas in Trajan Langdon s po 13 točkami. Že v sredo je rimska Lottomatica doživela nov poraz. Tokrat jih je na domačem parketu ugnal grški Maroussi, s katerim se z ramo ob rami borijo za uvrstitev med najboljših 16.

V skupini D je bilo največ oči uprtih v Atene, kjer je Real gostoval pri Panathinaikosu in grškega velikana ponižal na domačem pragu. Varovanci Ettoreja Messine so namreč v zadnji četrtini vodili že za 21 točk, nato pa so želeli svoje tekmece dokončno ponižati z burkaštvom (podajanje med nogami …). Na to je Panathinaikos odgovoril z delnim rezultatom 9:0 pred zadnjima dvema minutama, vendar je bila španska zaloga prevelika. AJ Milano je premagal Prokom.