1 ogledov

Srbi pišejo zgodovino

Košarkarji Partizana so se veselili uvrstitve v sobotni finale, kjer se bodo pom Žurnal24 main
V Beogradski areni je Partizan pred več kot 22 tisoč kričečimi grli premagal Panathinaikos, medtem ko je Cibona izgubila proti Sieni in nima več realnih možnosti za uvrstitev v četrtfinale.

Košarkarji hrvaške Cibone so imeli sedem točk zaloge s prve tekme proti Sieni, a je niso znali unovčiti. Tekmo so izgubili s 70:86 in se tako poslavljajo od najboljših osem ekip v Evropi. Pod lupo pa je bila tokrat tekma med Partizanom in Panathinaikosom, kjer so Beograjčani pred rekordnim številom navijačev (22.567) na košarkarski tekmi v evropskem klubskem tekmovanju premagali Grke s 63:56. Tekma bo po vsej verjetnosti odločala o prvem mestu skupine G, ki prinaša prednost domačega igrišča.

Že v sredo je v "slovenskem“ evroligaškem derbiju med CSKA in Fenerbahčejem  po pričakovanjih slavil domači moskovski klub. Med navidnejšimi krojači rezultata je bil Erazem Lorbek, ki je v slabih 18 minutah dal 18 točk in od osmih zgrešil le en met iz igre. Za povrh pa je dodal še tri skoke. Matjaž Smodiš je v dobrih 24 minutah dosegel 14 točk in še dvakrat skočil. Emir Preldžić se v 23 minutah ni vpisal med strelce, imel pa je kar sedem podaj in štiri izgubljene žoge. Gašper Vidmar je srečanje začel v prvi peterki in v 14 minutah tako kot njegov kolega ostal strelsko praznih rok, nabral pa je tolažilnih pet skokov.

Rimska Lottomatica je v Malagi izgubila za neverjetnih 35 točk. Sani Bečirovič pri tem ni sodeloval, Primož Brezec pa je dosegel šest točk in imel tri skoke v 14 minutah na parketu. V dresu Barcelone je po dolgem času zaigral Jaka Lakovič, ki je za zmago proti Realu dosegel tri točke in imel še štiri podaje. Igral je dobrih 11 minut. Tau Ceramica je zanesljivo ugnala Prokom. Vlado Ilievski je k temu v 21 minutah prispeval pet točk.