0 ogledov

Sramoten poraz Olimpije

Od ljubljanskih košarkarjev ni razočaral samo izkušeni Jasmin Hukić. Žurnal24 main
Košarkarji Uniona Olimpije so v Tivoliju visoko izgubili z domžalskim Heliosom. Bilo je kar 79:57. Krka je doživela podobno usodo proti Ciboni. Splitčani so za točko premagali Bosno.

Vojvodina : Partizan 73:77

Košarkarji Heliosa so dosegli zlata vredno zmago, ki jim je na stežaj odprla vrata lige NLB tudi v prihodnji sezoni. Tri kola pred koncem rednega dela so se za dve zmagi oddaljili od zadnjeuvrščene Vojvodine, ki bo ob tem v naslednjem krogu še gostovala v dvorani Komunalnega centra. Kot si Domžalčani zaslužijo pohvale za izjemno motivirano predstavo in povsem zasluženo šesto zmago, je treba v vseh pogledih grajati ekipo Uniona Olimpije. Igra, ki so jo Ljubljančani prikazali v drugem polčasu, je sramotna za košarkarsko institucijo, za kakršno se imajo v Tivoliju, predvsem pa žalitev za maloštevilne gledalce ali navijače, ki so prišli na sobotni večer v dvorano pod Rožnik.

Krka nadaljuje svoj črni niz. V zadnjem mesecu dni je v treh tekmovanjih dosegla vsega dve zmagi in zabeležila šest porazov. V slovenskem pokalu Spar je izpadla že v polfinalu, v ligi UPC je zadnjo zmago dosegla 3. februarja proti Alposu, v ligi NLB pa ni slavila že na štirih zaporednih tekmah. Presenečenja v Zagrebu resda ni nihče pričakoval, saj je razlika v kakovosti ekip že na papirju več kot očitna. Cibona je tako zabeležila obvezno zmago na poti do zaključnega turnirja, Krka pod vodstvom bivšega trenerja Cibone Ivana Sunare pa je štiri kroge pred koncem rednega dela doživeli šestnajsti poraz in se še za odtenek bolj približala nevarnemu zadnjemu mestu.