2 ogledov

Ožbolt: "Rojstva se še ne zavedam"

1/16
Union Olimpija je v 25. kolu lige NLB premagala Helios s 77:64 in tako ostaja v igri za zaključni turnir. Več v galeriji. Cibona in Partizan sta doživela presenetljiva poraza.

14. Helios                 30

Ljubljanski košarkarji so delo proti Heliosu opravili po pričakovanju. Upravičili so vlogo favorita in tako ohranili možnosti za preboj na zaključni turnir. Na drugi strani se Domžalčani ukvarjajo z resnimi skrbmi, saj so po novem porazu tik pred izpadom iz lige.

Zmaji so trdne temelje zmage postavili že v uvodnih dveh minutah, ko so povedli z 9:0, pozneje pa tudi 12:0. Gostujoči košarkarji v teh trenutkih niso znali zaustaviti niti Olimpijinih zunanjih igralcev, ki so ob obilici prostora in časa pridno polnili domžalski koš z meti izza črte. Edin Bavčić je, denimo, v 12. minuti poskrbel že za prednost 15 točk (29:14), nekaj trenutkov zatem pa zadel novo trojko za 32:16. Sredi druge četrtine so sicer domačini skoraj zapravili visoko prednost, a se še pravočasno spet prebudili in pred drugim polčasom ohranili kar zajetnih devet točk prednosti.

Če želi biti Olimpija zagotovo na F4, mora v Vršcu zmagati, sicer pa upati na ugodne izide Zagreba in Budućnosti. Proti slednji imajo zmaji v medsebojnih obračunih prednost, proti Zagrebu pa ne.

Tudi v tretji četrtini so se gosti že približali le na štiri točke zaostanka, toda bližje niso mogli. Še več, Olimpija je na njihove poskuse vedno znova odgovorila z nizom košev, ki so razliko med tekmecema znova povečali. Odločilen je bil konec tretje in začetek zadnje četrtine, ko so si Ljubljančani priigrali neulovljivo prednost. Po prostih metih Jake Klobučarja v 33. minuti so namreč vodili že z 69:47.

Eden najboljših Olimpijinih igralcev Sašo Ožbolt je povedal: "Igrati kot oče pomeni še večjo motivacijo, v bistvu se rojstva hčerke še niti dobro ne zavedam. Kar zadeva zadnjo tekmo proti Hemofarmu pa takole: Domžale so jih tam premagale, so pa tam padle tudi zelo močne ekipe. Če bomo ponovili tekmo proti Ciboni, potem je možno tudi Hemofarm premagati v gosteh. Vse je mogoče."

Pari 26., zadnjega kola so FMP – Budućnost, Bosna – C. zvezda, Zadar – Zagreb, Hemofarm – Union Olimpija, Helios – Radnički, Cibona – Cedevita in Partizan – Široki.