4 ogledov

Jamesu se je spet utrgalo

LeBron James je dosegel skoraj polovico točk za svoje moštvo. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Prvo ime nedeljskega večera v ligi NBA je nedvomno LeBron James, ki je svojemu Clevelandu izdatno pomagal do zmage nad Oklahomo s 102:89.

LeBron James je namreč dosegel več kot tretjino ali skoraj polovico točk za Cleveland. Na koncu se je ustavil pri 44 točkah, ob tem pa je imel še sedem skokov, šest podaj, štiri ukradene žoge in le po eno izgubljeno žogo ter osebno napako. Da je James dosegel več kot 40 točk, se je zgodilo četrtič v tej sezoni. Moštvo Thunder pa je na svojem domačem terenu redna stranka Clevelanda, saj je ta zmagal na vseh treh medsebojnih tekmah, odkar se je franšiza preselila v Oklahomo. Omeniti velja še osupljivo trojko Moja Williamsa s svoje polovice ob izteku napada štiri minute pred koncem srečanja. Pri poražencih se je najbolj izkazal Kevin Durant z 29 točkami.

Edina tekma "slovenskih" ekip je bila med Torontom in Houstonom. Plenilci niso imeli težav z Raketami in jih ugnali s 101:88. Najbolj je blestel Chris Bosh s 27 točkami. To je bila že 15. od 26 tekem, na kateri je odlični center dosegel 25 ali več točk. Rašo Nesterović znova ni stopil na parket.