Tako kot pri mokki, so tudi pri crosslandu iz imena črtali črko X. Spremembe so bile narejene tako na zunanjosti kot v notranjosti vozila. Oblikovno so ga približali mokki. Izstopa predvsem sprednja maska in LED svetila. Manj sprememb je bilo na zadku, kjer je nova grafika svetil, črni elementi, napis crossland nad Oplovim logotipom, nova so 16- in 17-palčna platišča.
V kabini so prenovili sedeže, del standardne opreme sta Apple CarPlay in Android. Največji korak naprej je bil narejen na področju asistenčnih sistemov. V opremi je med drugim zadnja kamera, napredni parkirni asistent, sistem za zaznavanje pešcev in s tem povezano samodejno zaviranje, sistem za prepoznavanje prometnih znakov, sistem za opozorilo na nenamerno zapuščanje voznega pasu, sistem, ki voznika opozarja na vozila v mrtvem kotu ...
Pri Oplu omenjajo tudi spremembe v krmiljenju in vzmetenju. V motorni paleti so 1,2-litrski atmosferski bencinski motor z 61 kilovatov moči (83 KM) in petstopenjskim ročnim menjalnikom, 1,2-litrski bencinski turbo v dveh različicah, z 81 kilovatov moči (110 KM) in 96 kilovatov moči (130 KM), močnejšega je možno kombinirati tudi s šeststopenjskim samodejnim menjalnikom. 1,5-litrski turbodizelski motor prihaja v različici z 81 kilovatov moči (110 KM) in ročnim šeststopenjskim menjalnikom oziroma 89 kilovatov moči (120 KM) in samodejnim šetstopenjskim menjalnikom.