14 ogledov

Eduardo zadel po 22 mesecih

Eduardo bo tudi nocoj eden od glavnih adutov Slavena Bilića. (Foto: 24sata (I. K Žurnal24 main
Po svetu se je igrala kopica kvalifikacijskih in prijateljskih tekem. Podčrtajmo zmago Poljske, naše znanke, nad Grčijo in slavje hrvaške reprezentance. Eduardo zadel po 22 mesecih.

Poljska nogometna reprezentanca, ki v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2010 igral v isti skupini kot Slovenija, je na prijateljski tekmi premagala Grčijo z 2:0 (0:0). Gola za Poljake je zabil Ludovic Obraniak (47, 79). Aktivni pa sta bili še dve tekmici Slovenije. Severna Irska je doma gostila Izrael in iztržila neodločen izid. Tekma se je končala z 1:1 (1:1), za domačine je zadel Grant McCann (18), pri Izraelcih pa je bil uspešen Elyaniv Barda (26). Slovaška pa je v gosteh igrala z Islandijo in prav tako vpisala neodločen izid 1:1 (0:1). Pri Slovakih je gol dosegel Robert Vittek (35), za domačine pa je izenačil Kristjan Örn Sigurdsson.

Hrvaška reprezentanca si je upanje na Južnoafriško republiko morala podaljševati v Belorusiji, natančneje v Minsku, zato so hrvaški novinarji to tekmo poimenovali kar prehod čez minsko polje, ki so ga uspešno izvedli. V 22. minuti je za veselje v hrvaškem taboru poskrbel Ivica Olić, ki je po Kranjčarjevem kotu zadel z glavo. Napadalec Bayerna je imel že v naslednjih desetih minutah kar dve priložnosti, od tega je enkrat zatresel okvir vrat, za 2:0 pa je nato "šele" v 69. minuti poskrbel Eduardo, ki je za Hrvaško zadel po 22 mesecih. Verhovcov je dobrih 10 minut pred koncem vrnil nekaj upanja domačim, vendar je Olić po podaji Eduarda z drugim golom potrdil zmago ognjenih, ki so zdaj na drugem mestu skupine 6.