18 ogledov

31 golov in poraz Barcelone

Leo Messi in soigralci so doma klonili proti Rubinu iz Kazana. © AFP Žurnal24 main
Bil je nor večer v Ligi prvakov. Padlo je 31 zadetkov (trije avtogoli). Barcelona je doma klonila proti Rubinu. Poražen je tudi Liverpool. Arsenal je v zadnji minuti ostal brez dveh točk.

Za presenečenja so poskrbele tekme v Barceloni, Liverpoolu, Milanu in Glasgowu. Na torkovih srečanjih so sicer blesteli predvsem strelci. Ti so na osmih tekmah že do polčasa dosegli 17 zadetkov, po 90 odigranih minutah pa so se ustavili pri številki 31.

Narobe svet v skupini F
Rusi so v Barceloni povedli že na začetku dvoboja, nato pa so na Camp Nou zagospodarili gostitelji. Ti so izenačili na začetku drugega polčasa, nogometaši Rubina pa so z igranjem bunkerja v 73. minuti izvedli uspešen protinapad. Odločilni zadetek je dosegel Turek Karadeniz. Tudi na drugi tekmi v skupini F je prišlo do presenečenja, kijevski Dinamo je namreč dvakrat vodil proti Interju, a si je ta le priboril točko.

Črna serija Redsov
Slabo se je odrezal tudi Liverpool. Ta je proti Lyonu dolgo časa vodil, a so Francozi v 72. minuti najprej izenačili, v sodnikovem podaljšku pa je Delgado angleškemu klubu prizadejal že četrti zaporedni poraz.

V Glasgowu so si Rangers dva gola zabili sami, Romuni pa so z zmago 4:1 prišli do prvih treh točk v Ligi prvakov.