0 ogledov

Ilievski je bil premalo

Vlado Ilievski se je proti Olympiacosu izkazal s sedmimi točkami. Žurnal24 main
Četrtkov večer je rezerviran za evroligaške boje. Od slovenskih košarkarjev je na parket stopil le Vlado Ilievski, ki je imel sicer dobro statistiko, ki pa Tau Ceramici ni prinesla zmage.

Četrtek je bil kar se tiče slovenskih nastopov v Evroligi precej bolj siromašen kot dan prej. Pravzaprav je nastopil le Vlado Ilievski, ki ima seveda tudi makedonski potni list. Zet Petra Vilfana je odigral zelo dobro tekmo, saj je zadel vse tri mete iz igre in imel še dve podaji v 17 minutah. Vendar to ni pomagalo njegovemu moštvu iz Vittorie, ki je klonilo v Atenah pri Olympiacosu. Barcelona je brez obolelega Jake Lakoviča premagala Maccabi.

Sani Bečirovič je klonil v Beogradu. © EPA

CSKA z Matjažem Smodišem in Erazmom Lorbkom je brez težav vknjižil novo zmago. Zadnja žrtev Moskovčanov je bila ekipa zagrebške Cibone , ki je morala priznati poraz s 87:61. Soliden, a ne dih jemajoč prispevek k temu sta dala tudi slovenska reprezentanta. V Lorbkovi statistiki je v rubriki točke stala številka devet, ob tem pa je najstarejši izmed košarkarskih bratov Lorbek tudi petkrat uspešno skočil. Igral je 21 minut. Za odtenek slabšo predstavo je prikazal Smodiš, ki ga je Ettore Messina poslal na parket za 16 minut. V tem času je dal osem točk in imel še tri skoke.

Ostali legionarji na košarkarskih parketih niso bili tako uspešni. Sani Bečirovič (25 minut na parketu) in Primož Brezec (27) sta izgubila v Beogradu s 84:76. Dejstvo, da sta bila s 17 in 19 točkami najboljša strelca svoje ekipe  – Breza je imel tudi pet skokov –, jima je verjetno v bolj slabo tolažbo. Zato pa so toliko bolj zadovoljni beograjski črno-beli, ki jim je lani zaključni turnir ušel za las. V športu se vse vrača ...

Slabe volje sta parket zapuščala tudi Gašper Vidmar in Emir Preldžić , ki sta izgubila na gostovanju pri Sieni s 87:79. Krilni center slovenske reprezentance je začel v prvi postavi Ülkerja, igral 21 minut in dosegel osem točk ter pet skokov. Preldžić je igral 15 minut in v tem času dosegel šest točk ter imel še tri skoke.