Prvaki parlamentarnih strank so se s premierjem Borutom Pahorjem dogovorili, da bodo pri iskanju ukrepov za soočenje s gospodarsko krizo sodelovali na podlagi ustnega dogovora.
Kot je po srečanju dejal premier
Borut Pahor gre za dogovor vseh strank pri ukrepih za premagovanje finančne in
gospodarske krize. Zato varčevalni ukrepi v četrtek še ne bodo šli na vlado, ampak najprej
partnerjem. Prvak največje opozicijske stranke
Janez Janša pa je dejal, da je z dogovorom zadovoljen.
"Gre za nabiranje dodane vrednosti, še preden gredo stvari v proceduro. In v ničemer ne krnijo
parlamentarizma," je dejal Janša.
|
|
|
|
Doslej do povezovanja z opozicijo najbolj zadržana predsednica LDS Katarina Kresal pa je bila do povezovanja z opozicijo zadržana tudi danes. Dejala je: "Partnerstvo za razvoj že imamo. To je koalicija, v katero smo se povezali z odgovornostjo, da vodimo državo. " Ker pa je treba misliti širše, se je koalicija danes dogovorila za ustni dogovor z opozicijo in Kresalova pravi, da je "rezultat sestanka za LDS sprejemljiv."
Na mizi so prvaki parlamentarnih strank sicer imeli tri predloge, ki so jih pripravili premier Pahor, predsednik SDS Janez Janša in predsednik Zaresa Gregor Golobič.
V večini parlamentarnih strank so sicer naklonjeni sodelovanju pri načrtovanju ukrepov za soočanje s finančno in gospodarsko krizo, razlikujejo pa se njihovi pogledi na možne oblike takšnega sodelovanja. Predsedniku Zaresa se je denimo zdela neustrezna pobuda SDS, zadržanost pa so izrazili tudi v LDS, a so zaradi aktualnih razmer pri njem izrazili pripravljenost sodelovanja, če bo vsebinsko in časovno omejen na ukrepe za izhod iz krize.