Družba Qihoo 360 Technology Co trdi, da lahko na daljavo upravlja s centralnim zaklepanjem, hupo, svetili in strešnim oknom prestižnega električnega vozila in to med vožnjo.
Predstavnik podjetja Wu Jing je ni želel pojasnjevati podrobnosti, kako jim je uspelo vdreti osrednje možgane avtomobila. So se pa pri Tesli dokaj hitro odzvali in napovedali preiskavo, v primeru, da se navedbe Kitajcev izkažejo za resnične, pa takojšnje popravke, ki bi pokrpale hekersko ranljivost avtomobila.
Razkritje je prišlo na dan v dneh, ko v Pekingu poteka konferenca oziroma tekmovanje, v katerem skušajo tekmovalci vdreti v računalniški sistem Tesle. Konferenca ni sponzorirana od ameriškega podjetja, so pa v družbi v izjavi za Bloomberg zapisali, da upajo na dobronamernost hekerjev, ki bodo sodelovali v natečaju, in da bodo upoštevali vsako odkrito varnostno luknjo.
Komur bo uspelo vdreti v Teslo S zgolj s pomočjo računalnika, sicer organizatorji konference obljubljajo nagrado 10.000 dolarjev (7.400 evrov).
Tesla S ni znan le zaradi svojega povsem električnega pogona temveč tudi po zelo zmogljivem infotainmentu in poudarku na povezljivosti.