Dr. Thein Tun Aung in Abdul Wase iz bolnišnice Good Samaritan Hospital v Daytonu, v Ohiu v ZDA, sta se posvetila bolnikom z vgrajenim srčnim spodbujevalnikom in električnim avtomobilom.
Objavila sta rezultate raziskave, v kateri je sodelovalo 26 moških in šest ženskih bolnic z okvaro srca. Vsi so imeli vstavljen srčni spodbujevalnik. To malo napravico zdravniki vstavijo v prsni koš bolnika, pomaga pa uravnavati srčni ritem. V ohišju naprave sta računalniški čip in baterija. Na ohišje sta pritrjeni ena ali dve elektrodi, ki ju vstavijo v srce. Za uravnavanje srčnega ritma pa uporablja električne impulze.
Sledijo novi testi
Raziskava je razkrila, da lahko srčni bolniki z vgrajenimi električnimi stimulatorji srca brez zadržkov uporabljajo avtomobile na električni pogon z visoko napetnostno mrežo. Vse vprašanje so testirali v tesli Model S P90D, bolniki pa so bili prisotni tudi v bližini avtomobila med polnjenjem na 220 V omrežju.
Raziskava je pokazala, da so defibrilatorji delovali povsem brez težav. Raziskavo bodo nadaljevali še na drugih električnih vozilih, tudi na močnejših polnilnih postajah, kjer so možne večje električne aktivnosti.
Raje ne. Poskušajte življenje prebiti nestresno brez teh dodatnih nepotrebnih s...j z e-vozički. Saj se razumemo... raje za ta denar kupite dober in udoben avto. Čudili se boste kako ugodno bo to vplivalo na zdravje vašega srca.