Domače pisarne so bile nekoč stalnica v naših domovih, v preteklih letih pa jih je bilo vedno manj. Tudi tisti, ki so opravljali svoje delo na daljavo, so se pogosto odločili za najem mize v velikih skupinskih pisarnah. Poudarjala sta se delavni duh v takšnih prostorih in občutek skupnosti. Pretekli meseci pa so pokazali, da so domače pisarne izjemno pomembne, sploh v primeru, ko od doma dela ali se uči več članov družine.
Pisarniško pohištvo - Kako opremiti domačo pisarno?
Kdor ima "luksuz" dodatne sobe, ki jo lahko spremeni v domačo pisarno, bo imeli pri izbiri opreme dokaj proste roke. Ko je domača pisarna del druge sobe, npr. dnevno-bivalnega prostora ali otroške sobe, je izbira nekoliko bolj omejena.
Kako izbrati primerne pisalne mize in kateri pisarniški stoli so res najboljši?
Osrednji kos opreme v vaši domači pisarni je seveda primerna miza. Pri izbiri pisalne mize bodite pozorni na primerno višino, širino in globino. Večina miz je visokih okoli 74 centimetrov, kar bi lahko bilo za vas tudi prenizko ali previsoko. Odlična rešitev so v tem primeru višinsko nastavljive mize, ki jih lahko uporabljate tudi v stoje in tako nekoliko razbremenite svoje ožilje in predvsem hrbtenico. Delo v stoje naj bi bilo tudi bolj produktivno, saj zagotavlja večjo zbranost.
Za večjo zbranost bo poskrbela tudi primerna svetloba. Ta naj bo hladnejša kot v ostalih domačih prostorih in na površino mize pa naj pada enakomerno. To lahko dosežete z dobro umeščeno stropno lučjo ali namiznimi svetilkami.
Pred nakupom mize razmislite tudi o tem, kaj vse mora najti prostor na vaši mizi. Od tega bo namreč odvisno za katero globino in širino se boste odločili. Boste uporabljali prenosni računalnik in dodaten monitor ter tipkovnico in miško? Nujno se odločite za bolj globoko mizo, ki bo zagotovila, da bo med vašimi očmi in dodatnim monitorjem dovolj razdalje.
Dodatna nepogrešljiva pisarniška oprema
V domači pisarni seveda ne sme manjkati tudi omar in praktičnih predalnikov. Najbolj funkcionalne so pisarniške omare z odprtimi policami in policami z vrati, ki zagotavljajo, da bo prav vsaka vaša potrebščina našla primeren prostor zase. V pisarno umestite tudi praktičen predalnik, ki lahko svoj prostor najde pod mizo ali služi kot podstavek za tiskalnik.
Pod pisalno mizo in pisarniški stol umestite tudi preprogo ali posebno plastično podlogo, ki bo ščitila vašo talno oblogo. Koleščki stola lahko namreč pustijo grde posledice na parketu ali laminatu. Dodatna pisarniška oprema, ki jo boste po vsej verjetnosti potrebovali, so različni odlagalniki, kamor boste pospravili papir, držalo za svinčnike in tablo, na katero boste lahko zapisali dnevne naloge ali pomembne datume.
Popolno pisarniško pohištvo je tisto, ki vam bo omogočalo zbrano in produktivno delo. Zato vse elemente izberite skrbno in ob upoštevanju vaših potreb.