10 ogledov

Nova in Brečko klonila 1:3

novakovic_main_reuters_edited-1 Žurnal24 main
Nogometaši Bayerna iz Münchna so dočakali prvo zmago v novi sezoni. Na derbiju kola so ugnali aktualne državne prvake iz Wolfsburga. Köln je z 1:3 izgubil proti Hamburgu.

V derbiju četrtega kola nemške Bundeslige je Bayern končno dočakal prvo zmago. Bavarci so s 3:0 ugnali Wolfsburg, ki je tako klonil še drugič zapored. Za vodstvo gostiteljev je poskrbel Mario Gomez. To je bil drugi gol napadalca nemške izbrane vrste v tej sezoni. Junak srečanja je bil že ob svojem debiju v majici Bayerna Arjen Robben, ki je dosegel dva zadetka.

Bayer
je v četrtem kolu še tretjič v novi sezoni slavil in zavihtel na prvo mesto ligaške razpredelnice. Gostitelji sicer niso začeli najbolje, saj je v 32. minuti Manuel Friedrich strel Diega Klimowicza neubranljivo preusmeril v lastno mrežo. Branilec "lekarnarjev" se je oddolžil že devet minut kasneje, ko je izid poravnal. Za zmago moštva iz Leverkusna je v 68. minuti poskrbel Stefan Kiessling. Za Bochum je zaigral tudi slovenski reprezentant Zlatko Dedič, ki je na teren stekel 14 minut pred koncem srečanja. Mišo Brečko in Milivojee Novaković sta v nedeljo s Kölnom gostovala v Hamburgu, igrala sta od prve minute in soigralci izgubila z 1:3. Z dvema zadetkoma je bil igralec srečanja J. P. Guerrero.

Bundesliga, 4. kolo:

Borussia Mönchengladbach : Mainz 2:0 (1:0)
Bobadilla (29), Reus (84)

Bayer Leverkusen : Bochum 2:1 (1:1)
Friedrich (41), Kiessling (68); Freidrich (32/ag)
Zlatko Dedič (Bochum) je igral od 76. minute.

Eintracht Frankfurt : Borussia Dortmund 1:1 (0:0)

Hertha : Werder 2:3 (0:0)
Piszczek (77), Ebert (90); Ozil (56), Borowski (74), Naldo (84)

HSV : Köln 3:1 (1:0)
Guerrero (19, 66), Trochowski (86/11m); Chici (69)
Mile Novakovič in Mišo Brečko sta igrala od prve minute, Novaković je bil zamenjan v 88. minuti.