1427 ogledov

Dekle Jana Oblaka do drugega naslova na turnirjih WTA

Olga Danilović Profimedia
Olga Danilović osvojila naslov na turnirju v Guangzhouju.

Srbska teniška igralka Olga Danilović je osvojila naslov na turnirju v Guangzhouju z nagradnim skladom 246.158 evrov. Srbkinja, ta čas 86. igralka sveta, je v finalu premagala Američanko Caroline Dolheide s 6:3 in 6:1 in po Moskvi 2018 osvojila drugi WTA turnir v karieri.

Olga Danilović, srčna izbranka slovenskega nogometnega vratarja Jana Oblaka in hči slovitega srbskega košarkarja Predraga Danilovića, bo na ponedeljkovi lestvici WTA po zmagi napredovala na 52. mesto, kar bo njena najboljša uvrstitev v karieri.

Pred 14 dnevi je Danilović osvojila turnir ITF na Gran Canarii. Sredi septembra je nastopila tudi na turnirju v Ljubljani, kjer je klonila v polfinalu proti Španki Nurii Parrizas Diaz. Turnir je kasneje sicer osvojila Švicarka Jil Teichmann.