Kot so danes sporočili z Inšpektorata Republike Slovenije za okolje in prostor, je njihova inšpektorica že lani s preizkusom s fluorescenčnim označevalnim barvilom ugotovila, da se vse industrijske odpadne vode v družbi Konus Konex iz Slovenskih Konjic ne odvajajo na industrijsko čistilno napravo, ki se po čiščenju odvaja na kanalizacijski sistem in naprej na komunalno čistilno napravo, zato je z odločbo prepovedala neposredno odvajanje industrijske odpadne vode v reko Dravinjo.
Pravna oseba oglobljena za 111 tisoč evrov, odgovorna pa še za 4900 evrov
Kršitelju so izdali dve prekrškovni odločbi, moral je plačati globo, ki je bila zaradi teže prekrška in posledic na okolje višja od najnižje predpisane. Ker ni izvršila odrejenih inšpekcijskih ukrepov, je bila pravna oseba oglobljena za 11 tisoč evrov, odgovorna oseba pa za 1100 evrov. Ker je naprava obratovala v nasprotju z izdanim okoljevarstvenim dovoljenjem, pa je bila pravna oseba oglobljena za 100 tisoč evrov, odgovorna pa še za 3800 evrov.
Zavezo so uresničili
Na inšpektoratu so sporočili, da so kršitelji vse globe že plačali, zavezanec pa je v celoti realiziral inšpekcijsko odločbo. "Vse industrijske odpadne vode je speljal na industrijsko čistilno napravo in jih po čiščenju odvaja na kanalizacijski sistem, ki se konča s komunalno čistilno napravo, in sicer tako iz talne odprtine in umivalnika v prostoru industrijske čistilne naprave, kakor tudi iz zbirnega bazena v skladišču lateksa," so ugotovili.
Ko bi le bilo še več takih odločb.