"Avtoštop zaradi nepredvidljivih situacij odsvetujemo, če pa že je potreben, predlagamo, da se štopa v dvoje, nikoli ponoči, sploh pa ne na neobljudenih krajih," opozarja Bojan Kos s kranjske policijske uprave.
Po njegovih besedah bi bilo dobro, da preden se štopar usede v vozilo, da bi si zapomnil znamko in tip vozila ter registrsko številko. Še boljše je, če to komu sporoči po SMS sporočilu. "Vzame naj si tudi nekaj časa in prouči voznika, sedi naj spredaj. Ženske naj ne štopajo v izzivalnih oblačilih," še doda Kos. Če med vožnjo pride do nepredvidljivih situacij, naj štopar voznika takoj prosi, da ustavi.
Štopanje je sicer dovoljeno le tam, kjer lahko hodijo pešci, nikoli na avtocestah in hitrih cestah. "Najbolj varno je naprimer na postajališčih, počivališčih, bencinskih servisih, krajih, kjer so hitrosti minimalne, prostora, da voznik ustavi, pa je več," svetuje Kos.
46
ogledov
Policija: "Štoparke naj ne izzivajo z oblačili"
Z avtoštopom je vožnja zagotovo med najcenejšimi, vendar je tudi med najbolj nevarnimi odločitvami posameznikov, opozarja policija in hkrati podaja nekaj uporabnih nasvetov.
Dajte no kos ta o oblačilih je pa precej močna, ne dosegate pričakovanih kriterijev, pa dajte no, pa tajnice imajo prekratka krila, pa učiteljice.