Projekti
781 ogledov

Nasveti najboljših mesarjev

meso, govedina Žurnal24 main
Mercatorjevi najboljši mesarji, ki so obiskali akademijo za mesarje The Danish Meat Trade College, so za vas pripravili izbor nasvetov za pripravo mesa.

Mercatorjevi najboljši mesarji so obiskali edino akademijo za mesarje na svetu The Danish Meat Trade College, kjer so pokazali odlično strokovno znanje in ga še nadgradili. Svoje znanje so prenesli vsem mesarjem v Mercatorjevih mesnicah, da lahko še bolje ustrežejo vsem željam. Za vas so pripravili izbor nasvetov za pripravo mesa.

Po nakupu mesa ... 

"Najpomembnejše je, da je meso kakovostno in sveže. Skrb o tem je odveč, če kupite meso v naši mesnici," svetujejo. Po nakupu meso karseda hitro vzamemo iz vrečke in ga v pokriti posodipostavimo v hladilnik. Mesa ne spirajmo z vodo. Sveže meso skladiščimo vedno v najhladnejšem predelu hladilnika in najdlje tri dni. Znano je, da je meso v kosu uporabno dlje časa kot narezano meso, zato pri predpakiranem mesu upoštevamo navedeni rok trajanja, ki je na nalepki. Če meso pred hranjenjem rahlo namažemo z oljem ostane dlje časa sveže in se na površinine izsuši. Pri zamrzovanju meso zelo hitro zamrznimo, vendar ga počasi odtajajmo. Zamrzujemo že porcionirano meso, na embalažo pa napišimo datum zamrzovanja in naziv dela ali namen uporabe.

Meso zorite počasi

Sol odvzame mesu vodo, zato meso solimo tik pred pripravo ali med tem. Z zorenjem postane meso mehkejše in bolj sočno, zorimo ga počasi v hladilniku, tako da kose mesa potopimo v olje, ali z mariniranjem. Med pečenjem mesa ne prebadamo, rajši vzemimo daljše kuhinjske vilice ali lopatko in meso obrnimo.

Marinada je tekoča zmes vode, olja, začimb in dišavnic, ki ji dodamo limonin sok, vino ali kis. Z marinado prepojimo kose mesa in s tem oplemenitimo njegove senzorične lastnosti. Sestavo marinade prilagodimo vrsti mesa, pred toplotno obdelavo mesa marinade ne odstranjujemo. "Izberite že marinirano meso v naših mesnicah in prihranite čas," dodajajo izkušeni mesarji.

Za odlično govejo juho

Perutninsko meso hranimo v najbolj hladnem delu hladilnika, zavito ali v pokriti posodi. Vse, kar uporabljamo pri pripravi perutnine, na primer kuhinjsko delovno ploščo, desko za rezanje, posode, nož in vilice, takoj po uporabi temeljito operemo s čim bolj vročo vodo in sredstvom za pomivanje posode.

Za pripravo odlične goveje juhe lahko uporabimo mladi goveji križni del in kost, govejo golenico s kostjo, pusta rebra, goveji hrbet s kostjo, goveje pleče ali vrat s kostjo. Pri juhi pa niso potrebne samo odlične sestavine, ampak tudipočasno kuhanje. Juha naših babic je bila tako dobra tudi zato, ker se je počasi kuhala na klasičnem štedilniku na drva. Za juho vedno prelijemo meso in jušno zelenjavo z mrzlo vodo, dodamo sol in začimbe po želji ter počasi kuhamo do mehkega.

Najmanj maščob vsebujeta piščančje in puranje meso, med rdečim mesom pa telečje meso, svinjska ribica, goveji roastbeef, ledja in hrbet brez kosti, goveja pljučna pečenka.

Zrezki naj bodo pravilno narezani

Za daljše hranjenje svežega mesa so bolj primerni pakirano meso in izdelki v kontrolirani atmosferi. Sveže meso lahko globoko zamrznemo in hranimo v zamrzovalniku hladilnika ali hladilni skrinji, vendar je tudi tega priporočljivo porabiti v nekaj mesecih.

V naših mesnicah vam zrezke pravilno narežemo. Tudi doma meso vedno režemo pravokotno na vlakna, saj bo tako meso hitreje pečeno. Da bodo zrezki mehki, jih le rahlo potolčemo. Tako meso ne izgubi preveč soka, zadržita pa se tudi okus in mehkoba. Popečemo na vročem olju ali primerni namenski posodi brez uporabe olja, obrnemo samo enkrat, pečenoposolimo in popramo.

 
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.