Američanka Nadya Suleman, ki je konec januarja rodila osmerčke, je postala po prihodu iz bolnišnice tarča jeznih telefonskih klicev in elektronskih sporočil, med njimi celo groženj s smrtjo.
|
|
"Najeli smo varnostno službo, ki sodeluje s policijo v zvezi z grozilnimi sporočili," je še povedal. Obtožbe na račun Sulemanove so se okrepile po tem, ko je njena mati hčerkino odločitev pred dnevi kritizirala kot nespametno in jo obtožila, da ni sposobna skrbeti za svoje otroke. Pred rojstvom osmerčkov naj bi sicer Sulemanova v pomoč pri skrbi za preostalih šest otrok dobivala bone za nakup hrane v vrednosti 380 evrov na mesec, ta znesek pa se bo z novim naraščajem zagotovo občutno povečal. Nadya je prejšnji teden priznala, da so trije izmed šestih otrok, ki jih ima od prej, invalidni. Osmerčki, ki jih je Nadya poimenovala Noah , Maliah , Isaiah , Nariah , McCai , Josiah , Jeremiah in Jonah , so zdravi in dobro napredujejo.
|
|
|
|
Nadya je našla rešitev in odprla spletno stran, prek katere išče donacije. Na strani je mogoče videti fotografije vseh osmih novorojenčkov, na njej pa Nadyja omogoča donacije prek spleta. Mama štirinajstih otrok je objavila tudi naslov, kjer sprejema donacije po pošti.
Kje so meje umetnih oploditev?
Do zdaj je javnost ugotavljala, kateri zdravnik je Nadyo umetno oplodil. Kalifornijski zdravstveni svet je odkril, da je to storil 57-letni Michael Kamrava iz Kalifornije, ki je Nadyo že prej šestkrat umetno oplodil. Kamrava je za zdaj pod preiskavo, saj naj bi kršil zdravniške standarde, ker obstajajo smernice, ki priporočajo, da ženska Nadyine starosti obdrži od dva do tri zarodke. V Združenih državah Amerike sicer ne obstaja zakon, ki bi določal, koliko zarodkov se lahko vsadi v maternico.
Nekateri so prizanesljivi
|
Jeffrey Steinberg, lastnik klinik za plodnost v Los Angelesu, Las Vegasu in New
Yorku, pravi, da bi nekateri pač radi imeli veliko družino in da niso zdravniki tisti, ki bi jim
morali to preprečiti. Nikjer ni zapisano, da je šest otrok zadostno število.
|