68 ogledov

Real ob polčasu zaostajal za dva gola, nato pa ...

Vinicius Junior Profimedia
V ponovitvi finala iz minule sezone je po preobratu slavil madridski Real. V drugem polčasu je dosegel pet golov.

Real iz Madrida je na osrednji tekmi 3. kroga nogometne lige prvakov na stadionu Santiago Bernabeu premagal Borussio iz Dortmunda s 5:2. Nemška ekipa je po prvem polčasu vodila z 2:0, branilka naslova iz Španije pa je v drugem uprizorila prvovrsten preobrat in zabila kar pet golov. Na vrhu razpredelnice je Aston Villa s 100-odstotnim izkupičkom.

Zasedba iz Porurja, ki je v uvodnih dveh tekmah premagala Brugge in Celtic, je bila po polovici tekme na lepi poti, da se španskemu klubu oddolži za boleč poraz na letošnji finalni tekmi v Londonu z 0:2. Donyell Malen (30.) in Jamie Gittens (34.), ki je pri 20 letih postal najmlajši Anglež z golom proti madridskemu Realu, sta poskrbela za vodstvo 2:0, v drugi polovici tekme pa je Borussia močno trpela po silovitem pritisku izbrancev Carla Ancelottija. Ti so med 60. in 63. minuto izenačili po golih Antonia Rudigerja in Viniciusa Juniorja, zmagovite zadetke pa sta prispevala Lucas Vazquez (83.) in Vinicius Junior (86., 90.+3).

Aston Villa je v Birminghamu z goloma Johna McGinna (55.) in Jhona Durana (64.) ugnala Bologno z 2:0. Izbranci španskega strokovnjaka Unaia Emeryja so po nepolnem tretjem krogu na vrhu lestvice, pred zmago nad Bologno so ugnali še Young Boys in Bayern iz Münchna.

Neuspešen 'slovenski' dan

Crvena zvezda je doživela tretji poraz. Na uvodnih dveh tekmah je morala priznati premoč Benfici in milanskemu Interju, zdaj pa je v gosteh klonila še proti Monacu z 1:5. Slovenski reprezentant Timi Max Elšnik je za srbsko ekipo igral celo tekmo, njegov soigralec Vanja Drkušić pa zaradi poškodbe ni igral.

Timi Max Elšnik | Avtor: Profimedia Profimedia

Za prepričljivo zmago Monaca so zadeli Takumi Minamino (20., 70.), Breel Embolo (45.+4), Wilfried Singo (54.) in Maghnes Akliouche (90.+6), za beograjsko ekipo pa je edini gol dosegel Cherif Ndiaye (27./11 m).

Slovan iz Bratislave je v Gironi klonil z 0:2. Za špansko ekipo sta zadela Miguel Gutierrez (42.) in Juanpe (73.), Slovenec Kenan Bajrić je za zasedbo iz slovaškega glavnega mesta igral celo tekmo.

Sturm iz Gradca je v Celovcu izgubil proti Sportingu iz Lizbone z 0:2. Za portugalskega prvaka sta bila natančna Nuno Santos (23.) in Viktor Gyokeres (53.). Tomi Horvat je za avstrijsko zasedbo igral do 70. minute, Arjan Malić je bil na klopi za rezervne igralce, njun soigralec Jon Gorenc Stanković pa je na daljšem bolniškem dopustu.

Milan je na San Siru ugnal Brugge s 3:1. Za zasedbo iz lombardijske prestolnice sta zadela Christian Pulisic (34.) in Tijjani Reijnders (61., 71.), za belgijsko, ki je od 40. minute imela igralca manj, potem ko je rdeči karton prejel Raphael Onyedika, pa Kyriani Sabbe (51.).

Arsenal je pred domačimi gledalci premagal Šahtar Doneck z 1:0 po avtogolu ukrajinskega vratarja Dmitra Riznika (29.). Gabriel Martinelli je ob strelu sicer zadel vratnico, žoga pa se je nato od čuvaja mreže odbila v gol. Topničarji so imeli v drugem polčasu na voljo tudi enajstmetrovko, vendar je Riznik zaustavil strel Leandra Trossarda.

Gabriel Martinelli | Avtor: Profimedia Profimedia

Juventus je v Torinu klonil proti Stuttgartu z 0:1, strelec edinega gola pa je bil v izdihljajih tekme, v drugi minuti sodnikovega podaljška El Bilal Toure. PSG je doma remiziral s PSV iz Eindhovna. Nizozemsko ekipo je v vodstvo popeljal Noa Lang (34.), za pariško ekipo je izenačil Achraf Hakimi (55.). V sodnikovem dodatku drugega polčasa so Parižani že 'dobili' enajstmetrovko, vendar je posredoval VAR in od strela z bele pike ni bilo nič.

V sredo bo španski Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka gostil francoski Lille, nemški Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla pa angleški Liverpool.

1. Aston Villa         3 3 0 0   6:0   9
 2. Monaco              3 2 1 0   9:4   7
 3. Sporting Lizbona    3 2 1 0   5:1   7
 4. Arsenal             3 2 1 0   3:0   7
 5. Borussia Dortmund   3 2 0 1  12:6   6
 6. Brest               2 2 0 0   6:1   6
 7. Benfica             2 2 0 0   6:1   6
 8. Bayer Leverkusen    2 2 0 0   5:0   6