485 ogledov

Makedonec utišal San Siro, Napoli prekinil črn niz

Eljif Elmas AC Milan Napoli Epa
Sklepna tekma 18. kola Serie A je prinesla obračun Milana in Napolija.

AC Milan je na San Siru gostil oslabljeni Napoli v srečanju ekip, ki sta bili dolgo na vrhu lestvice. Po zmagi Neapeljčanov v Lombardiji (0:1) ima milanski Inter pred obema zdaj štiri točke naskoka.

Tekma v Milanu se je začela po željah gostov. Predložek Piotra Zielińskega je z glavo iz bližine v mrežo pospremil makedonski reprezentant turških korenin - Eljif Elmas.

V nadaljevanju si je Milan pripravil nekaj obetavnih priložnosti za izenačenje, toda poti do cilja ni našel in Napoli je prekinil niz treh zaporednih tekem brez zmage.

josip iličić Serie A Šport Mourinhova Roma povozila Iličićevo Atalanto

Tako kot Spezia se tik nad cono izpada drži Venezia, ta je tokrat iztržila remi pri Sampdorii (1:1). Domen Črnigoj je srečanje začel na klopi Benečanov in vstopil v 69. minuti, ko so Genovežani vodili z 1:0 po golu Manola Gabbiadinija v prvi minuti. Primorec je pripomogel k izenačenju, ki ga je v zaključku tekme prinesel gol Thomasa Henryja.

Empoli je na gostovanju v Spezii vpisal točko (1:1). Toskanci, pri katerih je Petar Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa sedel na klopi, so bili podjetnejši, toda v 50. minuti so se znašli v zaostanku po avtogolu Riccarda Marchizze. Gostom, ki se držijo v sredini lestvice, je točko prav tako prinesel avtogol, dosegel ga je Dimitrios Nikolaou v 71. minuti.

Še ena toskanska ekipa - Fiorentina, se je morala zadovoljiti z remijem proti Sassuolu (2:2). Gostje so po 45 minutah vodili z 0:2, domači pa so nato hitro izenačili, a končnico odigrali zgolj z deseterico.

Torino je na domačem igrišču pričakal Verono in z zadetkom Tommasa Pobege v 26. minuti zmagal (1:0) ter se povzpel na deseto pozicijo. Malce pred usodnim trenutkom so gostje ostali brez izključenega Giangiacoma Magnanija.