2089 ogledov

Še ena velika vrnitev: na OI blestel za Slovenijo, zdaj spet zaigral v NBA

Vlatko Čančar Profimedia
Vlatko Čančar je nastopil na svoji prvi tekmi tekmi letošnje sezone, potem ko se je dolgo mučil s poškodbo.

Slovenski košarkarski zvezdnik ekipe Dallas Mavericks Luka Dončić se je ponoči vrnil po poškodbi gležnja in kolena. V severnoameriški ligi NBA je ob gostujoči zmagi po podaljšku proti Los Angeles Clippers s 112:104 dosegel 26 točk in pomagal prekiniti niz treh zaporednih porazov moštva iz Teksasa.

Luka Dončić Vroče strasti Šport Luka med tekmo napadel tekmeca: "Si je*eno..."

Vrnitev Luke Dončića pa ni bila edina velika slovenska vrnitev večera, saj je po dolgi pavzi na košarkarska igrišča najmočnejše lige na svetu ponovno stopil še en junak Olimpijskih iger v Tokiu ter eden najboljših slovenskih košarkarjev, Vlatko Čančar!

Portland Trail Blazers so sicer ugnali moštvo Denver Nuggets s 119:100. Čančar pa je pri gostih prvič to sezono dobil priložnost za igro, potem ko se je po zaceljeni poškodbi vrnil v ekipo zlatih zrn iz razvojne lige. V 3:25 minute je dosegel eno točko s črte prostih metov.

Pri Denverju je vnovič manjkal Nikola Jokić, strelsko breme pa je s 24 točkami prevzel Jeff Green (24). Pri domačih je CJ McCollum dosegel 32 točk, Damian Lillard jih je dodal 25.

"Kralj" že odslužil kazen

Miami pa je v gosteh ugnal Detroit s 100:92. Tyler Herro je za zmagovalce dosegel 31 točk, Miami pa se je povzpel na drugo mesto vzhodne konference.

Šestouvrščeni New York Knicks pa so v domači dvorani s 106:100 ugnali deveto ekipo zahoda, Los Angeles Lakers. Pri jezernikih je tekmo prepovedi odslužil LeBron James, Russell Westbrook pa je prišel do trojnega dvojčka z 31 točkami, 13 skoki in 10 podajami. Za kratkohlačnike je Evan Fournier dosegel 26 točk.