Kresalova je povedala, da so se na programski razpravi stranke pogovarjali o tem, kako rešiti problem najnižjih plač in kako vrniti zaupanje v pravosodje.
Predsednica LDS je v izjavi za javnost povedala, da je danes pomemben dan v pripravi programa LDS
za razvojno vodenje Slovenije za nadaljnja štiri leta, torej za pripravo alternativne politike
sedanji.
"Naše programske smernice, ki smo jih oblikovali v večih programskih posvetih zadnje mesece,
smo danes strnili in predstavili naši notranji javnosti, torej članom," je pojasnila namen
današnjega srečanja.
|
Razliko med posameznimi strankami vidi Kresalova v tem, kako konkretni bodo progami. "Ali bomo znali izluščiti res prave probleme in dati zelo konkretne odgovore, kako jih rešiti, pa tudi kakšno ekipo imamo zadaj, ki bo sposobna te konkretne probleme rešiti."
LDS pričakuje dober rezultat
Kot je poudarila, se je ekipa LDS zelo okrepila. Ti ki so ostali v stranki še od prej so podpredsednica LDS Zdenka Cerar, podpredsednik Slavko Ziherl in vsi poslanci, z Jožefom Školjčem, kot vodjo poslanske skupine. Stari člani pa so se okrepili z novimi svežimi ljudmi, kot so Matjaž Gantar, ki vodi odbor za gospodarstvo, Draško Veselinovič, ki vodi programski odbor za finance in zgodovinar Jože Pirjevec. Darko Brlek vodi področje kulture, Lucija Čok področje šolstva, pravosodje pa je prevzel Aleš Zalar, je še povedala Kresalova, ki meni, da "je to prava ekipa, ki se zna soočati s problemi, s katerimi se sooča Slovenija". Na te ljudi računa tudi, da bodo tvorno sodelovali, če bodo imeli v LDS priliko sodelovati pri razvojnem vodenju Slovenije.
Ob tem je Matjaž Gantar povedal, da pričakuje na volitvah višji odstotek za LDS, kot kažejo trenutne ankete, pomaga pa lahko k temu s svojimi izkušnjami iz gospodarstva. Kot je dejal, ne bo kandidiral za nobeno funkcijo, saj za kaj takega nima časa. Pojasnil je, da vodi rastoče podjetje, ki se razvija tudi v tujini, čemur se namerava tudi v prihodnje posvečati.
Pirjevec je dejal, da podpira LDS, ker meni, da je v družbi potrebne čimveč demokracije in svobodne razprave. Opozicijsko LDS podpira tudi zato, ker želi laično in liberalno usmerjeno družbo in ker je prepričan, da je "potrebno imeti socialno razvito družbo, ki se bo oblikovala znotraj nekega solidarnega koncepta".
Pri sedanji vladi Pirjevca najbolj moti prav kulturna zaprtost, revizionizem in pogled v preteklost, namesto v bodočnost. Dejal, je da bo morda, če bi ga v stranki prepričali tudi kandidiral za poslanca.