˝Do danes smo odstranili dvajset zabojnikov. Mestna občina Ljubljana (MOL) ni odstranila nobenega,˝ je v četrtek povedala Saška Susman, vodja Humane v Sloveniji.
MOL je namreč naročila, da 44 zabojnikov za zbiranje oblačil umaknejo z javnih površin, saj so tam
brez dovoljenja.
˝Odstranjevali jih bomo v skladu z zmožnostmi, vse do zadnjega na javnih tleh,˝ je dejala
Susmanova. Da bi lahko imeli zbiralnike oblačil tudi na javnih površinah, so v Humani pripravljeni
spremeniti status v nevladno humanitarno organizacijo.
Denar gre v Afriko |
Lani. Lani je Humana od prodaje oblačil podarila tisoč evrov, saj so morali plačati dolg začetne
investicije.
|
˝Za pričetek postopka se že pripravljamo in v kratkem bomo tudi vložili potrebno za pridobitev statusa humanitarnega društva,˝ je pojasnila Susmanova. V tem primeru bi postali enaki drugim humanitarnim organizacijam in bi delovali samostojno, je dodala. Poleg tega so pripravljeni spremeniti tudi izgled zabojnikov, s katerim na MOL niso zadovoljni. Župan Zoran Janković jim je, pravi Susmanova, ponudil možnost, da bi v Ljubljani oblačila zbirali kot podizvajalec Snage.
Kot podizvajalec Snage?
To pa bi bilo po njenih besedah možno le, če bi možnost zbiranja oblačil v zabojnikih, ki naj bi jih financirala MOL, zavrnila Rdeči križ in Karitas. ˝Vendar pogovori še niso stekli, saj čakamo na informacijo in povabilo k nadaljnjim pogovorom z MOL,˝ pravi Susmanova. Dodaja, da zdaj intenzivno iščejo zasebna zemljišča, kamor bi lahko postavili zabojnike. ˝Pred nami je teža naloga, vendar gremo optimistično naprej.˝