Kolesarji nočemo ogrožati pešcev, hkrati pa nočemo biti ogroženi od avtomobilov. Mitja Lasič, LKM |
|
"Opažamo, da se število kolesarjev povečuje, zato se mora prilagajati tudi infrastruktura," je na predstavitvi projekta Klikni svojo pot povedal Luka Mladenovič z Urbanističnega inštituta RS (UIRS). S programom bodo lahko ljubljanski kolesarji označili svojo pot, na UIRS pa bodo zbrane podatke nato proučili in jih predali Mestni občini Ljubljana (MOL), ki je naročnik projekta.
Uporabniki bodo lahko videli, koliko ljudi se vozi po isti poti in ali kdo pozna
bližnjice.
Zbiranje podatkov |
Projekt.
Kolesarji lahko svojo pot označijo s programom Gaea plus podjetja Xlab na
spletni strani Kolo.uirs.si.
|
Rezultati so namenjeni ugotavljanju trenutnega stanja in potreb kolesarskih poti v mestu. Ko bo projekt končan, bodo ugotovitve predstavili pristojnim oddelkom na MOL. "Na njih je nato, da to vključijo v svoje projekte," je razložila Smilja Repič Burger iz službe za razvojne projekte MOL. Uradno bo projekt trajal do oktobra, podatke pa bodo zbirali še po tem datumu, je dejal Mladenovič.
"V Ljubljani je kolesarska situacija precej neurejena," je dejal Mitja Lasič z Ljubljanske kolesarske mreže (LKM). Ena od boljših kolesarskih poti je po njegovih besedah pri živalskem vrtu, saj je postavljena tako, da niso žrtvovali dela ceste ali površin za pešce.