Tisti, ki dobro poznajo Boštjana Gorjupa, so bili nad odstopom presenečeni. Prav tako je odstop presenetil naožje sodelavce, ki sicer zanj ne najdejo slabih besed, a jim ni jasno, zakaj se je Gorjup, ki je več kot 20 let deloval v povezanih podjetjih Bosch, odločil za tak nenaden umik. "Bil je v posvetovalni skupini gospodarstvenikov ministra Matjaža Hana, kot nekdanjemu predsedniku GZS so mu zaupali podjetniki v Sloveniji, ker je bil njihov glas, ne moremo verjeti, da je kar tako pustil podjetje, ki je najprej utrpelo škodo v poplavah, sedaj pa je pred težkim gospodarski položajem," nam je zaupal vir blizu BSH.
Smo pa sicer že pred odstopom Gorjupa v uredništvu pridobili dokumente, ki razkrivajo, da naj bi bil Gorjup skrit za slamnatim lastnikom Vojkom Kotnikom, sicer delavcem v proizvodnji Bosch v Avstriji, ter naj bi bil lastnik več podjetij, ki posredno sodelujejo s podjetjem BSH ali Bosch. Odziv Vojka Kotnika in konkretne odgovore na vprašanja, ali je res samo posodil ime Gorjupu kot lastnik in direktor, še čakamo. Se je pa po našem klicu in vprašanjih Kotnik naenkrat umaknil kot direktor podjetja Perun Holding, novi direktor je Jure Perme.
Ali je bil prav to pravi razlog, da se je Gorjup nenadno odločil, da zapusti dobro plačano službo in podjetje, kjer je bil zaposlen več kot 20 let? To in še več smo želeli vprašati Gorjupa, ki je ob odstopu zamenjal tudi svojo mobilno telefonsko številko, vendar nam je odgovoril le, da je na safariju v Afriki. "S podjetjem nisem povezan," je v SMS sporočilu novinarjem portala Necenzurirano, ki je pred dnevi prvi objavil te povezave, napisal Gorjup. Kotnik pa jim je v kratkem telefonskem pogovoru zanikal, da je Gorjup tihi lastnik Perun Holdinga.
A zanimivih povezav še kar ni konec. Po javno dostopnih podatkih smo ugotovili, da je podjetje Kamasol d. o. o., ki je v polovični lasti Gorjupa, lani nakazalo v Kenijo 130 tisoč evrov. Iz virov blizu Gorjupa smo izvedeli, da naj bi tam kupil nepremičnino, kot se je rad pohvalil v svojem kraju. Podjetje Kamasol je denimo na streho podjetja Turna, ki je bilo v lastniški strukturi Turnaplasta postavilo sončno elektrarno, je še poročal portal Necenzurirano.
Po javno dostopnih podatkih, ki smo jih pridobili, naj bi bil Gorjup tudi lastnik več nepremičnin, med njimi tudi Vile Široko, kjer je kot protakolaren objekt namenjen med drugim za prirejanje prireditev in porok. Sovaščani, kjer prebiva Gorjup, pa znajo povedati, da ga večkrat vidijo v prestižnem zelenem avtomobilu znamke Bentley.
Ob tem morda velja spomniti na podobna primera skrivanja lastništva. Tako se je na primer Igor Bavčar skrival kot lastnik podjetja FB investicije, Boško Šrot pa kot lastnik podjetja Atka Prima, ki je bilo posredni lastnik Pivovarne Laško, s tam pa nista kršila nobenega zakona. Noben predpis namreč ni določal, v kakšnem roku moraš pridobitev podjetja priglasiti registrskemu sodišču.
Na podrobna pojasnila in odgovore vpletenih še čakamo.
anja.scuka@styria-media.si
tako se je začelo s korono,safari afrika,smučanje italija,avstrija
slovenc vedno krade, ce dobi priloznost.
Ha ha ha menedžer leta! Nagrado menedžer leta je potrebno preimenovati v baraba leta!