"Vlada bo glede na trenutne epidemiološke razmere morala podaljšati epidemijo za 30 dni. Pravkar o tem poteka dopisna seja," je na novinarski konferenci vlade naznanil vladni govorec Jelko Kacin.
Otroci čez dva tedna že v šole?
Kljub temu pa minister za zdravje Tomaž Gantar pričakuje, da bodo sprejeti ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa pokazali učinke v 14 dneh. Poudaril je, da je epidemija trenutno pod kontrolo, začeli bodo tudi pripravo kriterijev za sproščanje ukrepov. "Računam, da bomo čez 14 dni, kot je bilo napovedano, začeli sproščanje," je dejal ob robu seje DZ.
Vlada je na predlog @MinZdravje podaljšala epidemijo za 30 dni. Kljub postopnemu umirjanju rasti okužb je situacija resna, pritisk na bolnišnice še ne pojenja. Dodatni ukrepi bi morali učinkovati v 14 dneh, do takrat bomo pripravili načrt postopnega in nadzorovanega sproščanja.
— Tomaž Gantar (@tomazgantar) November 16, 2020
"Mislim, da bomo z novimi ukrepi uspeli krivuljo prevesiti navzdol. To je tisto, kar si želimo," je povedal. Sproščanje ukrepov je dogovor med strokovno skupino in vlado. "Pogovarjali smo se precej o otrocih, o prvi triadi, težavah drugih in verjetno bomo na teh področjih morali najprej razmišljati o sproščanju, seveda ob upoštevanju vseh ukrepov, ki so za to potrebni," je povedal.
A je dodal, da je zdravstveni sistem še vedno zelo obremenjen. "Izredne obremenitve je gotovo mogoče pričakovati še nekaj časa. Težave so z res visokim številom okužb pri zdravstvenih delavcih in mislim, da je to tisti ključni moment pri delu zdravstvenega sistema," je povedal.
Težko najti razloge, zakaj ni bilo ustreznih rezultatov
Na očitke, da bi bilo treba ukrepe sprejeti prej, pa Gantar odgovarja, da je "po bitki lahko biti general". Pojasnil je, da so 26. oktobra začeli sprejemati ukrepe, a tudi takrat niso bili sprejeti z navdušenjem. Povedal je, da je bilo precej zaostritev ukrepov, nekateri so prinesli tudi rezultate, a ne zadostnih. A je trenutno težko najti razloge, zakaj ni bilo ustreznih rezultatov.
Poudaril je, da je treba nenehno iskati ravnovesje med delovanjem zdravstvenega sistema, gospodarsko škodo in posledicami novega koronavirusa. "To ravnovesje je včasih težko najti. Danes bi gotovo, če pogledam nazaj, verjetno želel bistveno strožje ukrepe že prej. O tem smo razpravljali. Kot rečeno argumenti ene in pa druge strani so vedno različni," je pojasnil. "Situacija gotovo ni črno-bela," je poudaril minister. Po njegovem mnenju je težko tehtati med odločitvami.
Poserjem se vam na glavo, sadisti mafijski.
Če,ko ,morda,verjetno,sigurno,se še ne ve,bomo-to je le nekaj besed,ki jih že mesece slišimo iz ust "strokovnjakov",rezultati pa katastrofalni,delujejo pa ravno tako,kot če bi nekdo v nekem križišču dnevno zamenjal prometne znake zaradi varnosti,s svojim početjem pa povzročil zmedo in nesreče,zato… ...prikaži večto pa na koncu krivil butaste voznike.....
Men je ta vlada uničla živlene in jaz zdaj namerno širim virus, maščevanje je sladko!