Ferski otoki, ki spadajo pod Dansko, so bili prizorišče krvavega klanja delfinov. Organizacije, ki se borijo za pravice živali, so javnosti posredovale fotografije, ki pričajo o grozljivem dejanju človeka.
Borci za zaščito živali so v medije poslali fotografije krvavega pokola delfinov na ferskih otokih.
Gre za vrsto Calderon, sicer zelo inteligentnega delfina, ki se zaradi neizmerne radovednosti rad
približa ljudem. Zapisali so, da je velika sramota za Dansko, ki je članica Evropske unije, da ne
ukrepa proti takim dejanjem.
Ne bodo izumrli
|
Dolgoplavuti pilotni kiti spadajo v družino delfinov in so tako kot vsi morski sesalci zaščitena vrsta, vendar se uvrščajo v kategorijo z nizkim tveganjem za izumrtje. |
Obred inavguracije
Pri "grindadropu", kot lov imenujejo domačini, lahko sodeluje kdorkoli. Praviloma naj bi lovili mladeniči, ki prehajajo v odraslo dobo, šlo pa naj bi za obred inavguracije.
Stoletna tradicija
Ribolovci še vedno nadaljujejo s tradicijo iz 10. stoletja. Prebivalci Ferskih otokov lovijo delfine že stoletja in si z lovom priskrbijo hrano za ozimnico. Mesa delfinov nikoli ne prodajajo, domnevno naj bi ga pravično razdelili med celotno prebivalstvo. Podarijo ga celo lokalnim bolnišnicam in domovom za ostarele. Vendar naj bi meso vsebovalo precej živega srebra, zato nosečnicam odsvetujejo uživanje.
Večina prebivalcev Ferskih otokov je na tradicijo lova ponosnih in jim predstavlja pomemben del njihove zgodovine. Lovci pa zavračajo očitke društev za pravice živali, saj mnogi nimajo dovolj informacij o metodah in ekonomskem pomenu lova.