Betettova je zahtevo zavrnila zaradi pomanjkljive utemeljitve razlogov in ob upoštevanju dejstva, da so sodniki vrhovnega sodišča osebe s poudarjeno osebnostno in strokovno integriteto ter avtonomijo.
Vrhovno državno tožilstvo je predlagalo izločitev iz razloga varovanja videza nepristranskosti. Pri tem je kot razloge navedlo stališča Zobčeve, kako bo odločila v zadevi, ki jih je navedla v razlogih za odstop iz sodniškega društva.
Prav tako je tožilstvo kot argument za izločitev navedlo negativna stališča Zobčeve do udeležbe tožilca Andreja Ferlinca na zboru sodnikov ter dejstvo, da je zaradi zakonske zveze z ustavnim sodnikom že sama predlagala izločitev, ter sorodstveno povezavo s sinom, ki je po poročanju medijev pred sodiščem nosil transparent s fotografijo Julije Timošenko in Janeza Janše z izraženim negativnim in žaljivim sporočilom o slovenskem pravosodju in v prid obsojencu, navajajo na vrhovnem sodišču v sporočilu za javnost.
Podpredsednica vrhovnega sodišča Betettova je ocenila, da vrhovno državno tožilstvo ni navedlo, s čim naj bi se sodnica v razlogih za odstop iz sodniškega društva že vnaprej opredelila, kako bo odločala v zadevi Patria, zato teh navedb ni bilo moč vsebinsko presojati. Njena izražena negativna stališča do udeležbe vrhovnega državnega tožilca na zboru sodnikov ne pomenijo sodničine jasne opredeljenosti glede zakonitosti konkretne odločitve niti ne vzbujajo upravičenega dvoma v videz nepristranskosti sojenja, so navedli na vrhovnem sodišču v sporočilu za javnost. Enako velja glede okoliščin sorodstvenih vezi s soprogom in sinom in njunim opredeljevanjem do te zadeve.
V zadevi Patria je bilo vloženih več zahtev za izločitev sodnikov. Zagovornik Janeza Janše Franci Matoz je zahteval izločitev predsednika vrhovnega sodišča Branka Masleše in sodnice poročevalke v zadevi Patria Vesne Žalik. Tožilec Ferlinc pa je zahteval izločitev sodnikov Marka Šorlija in Barbare Zobec. Betettova je sicer včeraj zavrnila tudi Matozovo zahtevo po izločitvi sodnice poročevalke Vesne Žalik.