Prvi vtis o varnosti je zelo spodbuden, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Pravil so se danes zjutraj skoraj dosledno držali tako starši kot otroci, policisti pa pričakujejo, da bo to verjetno s časom nekoliko popustila. Zato že sedaj opozarjajo na nekatere pogoste nepravilnosti, ki so se pojavile tudi že danes. »Prečkanje ceste naj nikoli ne bo avtomatizem. Preden otrok ali odrasel stopi na cesto, se mora prepričati, če je varno. Cesto se prečka na označenem prehodu za pešce. Hodi se po pločnikih. Učenci prvega in drugega razreda osnovne šole morajo na poti v šolo in iz nje nositi poleg odsevnika tudi rumeno rutico, nameščeno okoli vratu. V vozilu morajo biti z varnostnim pasom pripeti vsi, tako voznik kot vsi potniki. Mlajši otroci morajo biti tudi v otroških sedežih. Vozil se ne pušča na cesti in tako, da bi ovirala promet. Električni skiro lahko uporablja otrok, ki je starejši od 12 let in ima opravljen kolesarski izpit ali oseba po 14. letu starosti. Do 18. leta je tudi obvezna čelada. Uporabnik naj se vozi po kolesarskih površinah, kjer jih ni pa lahko ob desni strani ceste v naselju, kjer je hitrost omejena na do 50km/h. V območjih za pešce ne smejo ogrožati pešcev in gredo lahko samo tako hitro kot pešci. Kolo pa sme samostojno v prometu na cesti voziti otrok, star najmanj osem let, ki ima pri sebi veljavno kolesarsko izkaznico, in oseba, ki je starejša od 14 let. Do 18. leta je obvezna čelada,« opozarjajo gorenjski policisti.
V zadnjih dneh so bili zelo aktivni tudi gorenjski prometni policisti. V zadnjih treh dneh so obravnavali 34 prekoračitev hitrosti v naseljih in sedem izven naselij. Najvišja hitrost v naselju je bila izmerjena na kranjski obvoznici, in sicer 87 km/h pri omejitvi 50 km/h. Policisti tako z nadzori hitrosti nadaljujejo.
V prvih šolskih dneh bodo policisti obiskali vse šole, sodelovali na roditeljskih sestankih, svetovali staršem in otrokom ter predavali o prometni varnosti. V bližini šol bodo še naprej nadzirali in umirjali hitrost, preverjali pripetost otrok in staršev v vozilih, uporabo rumenih rutic, vožnjo otrok s kolesi, skiroji, e-skiroji in uporabo čelad. Policisti bodo posebno pozornost namenili tudi tehnični brezhibnosti tako osebnih vozil kot tudi kombijev in avtobusov, s katerimi se prevažajo otroci.
»Otrokom bi sporočili, da se lahko kadarkoli obrnejo na policiste in jim bodo pomagali. Enako velja tudi za starše. Če imajo vprašanje, ki zadeva varnost otrok, so jim policisti na razpolago in jim bodo svetovali. Prosimo pa, naj jim bodo dober zgled in naj jih tudi sami poučijo o nevarnostih. Otrokom želimo čim bolj uspešno in tudi varno šolsko leto, starše pa pozivamo, naj nam pomagajo pri soustvarjanju varnega prometa,« so ob tem še sporočili s Policijske uprave Kranj.
Ob pogledu na policaja vpraša prvošolček mamico ; "Kdo je ta pajac v križišču " ? ? Torej 6 let je rabil ,da je videl živega samostoječega policaja ker je do sedaj poznal samo ležeče policaje .