Najhuje je v Španiji, kjer so zaprli devetnajst letališč, odpovedanih pa je 673 letov. Zaprto je tudi drugo največje špansko letališče v Barceloni.
Motnje v letalskem prometu bodo trajale vsaj še do večera, letalska družba Iberia pa je za danes odpovedala vse polete v severni del Španije. Samo v Španiji je tako na letališčih obtičalo okrog 40.000 ljudi.
Zamudili so formulo 1
Vulkanski prah je povzročil kar nekaj nejevolje tudi med tistimi, ki so želeli odpotovati v Barcelono na tekmo formule 1. Ker polet ni bil mogoč, so se večinoma zatekli k alternativnim možnostim prevoza. Tisti, ki so prispeli v Barcelono, znajo imeti kar nekaj težav pri povratku. Ker so napovedi precej slabe, se vlada že zagotovila dodatne prevoze z vlaki, avtobusi in trajekti.
Na Portugalskem je zaprto eno letališče na severu države, odpovedanih je več kot sto poletov. Po navedbah evropske agencije za varnost letalskega prometa Eurocontrol naj bi v državi zaprli še več letališč.
Prah se premika k naši južni sosedi
Oblak vulkanskega prahu naj bi kmalu dosegel jug Francije in Italijo. Na letališču v Marseillu so zato odpovedali nekaj večernih poletov.
Letala, ki letijo preko Atlantika, morajo zaradi oblaka prahu leteti po veliko daljši poti. Let po novem traja dve uri več kot običajno.
Znakov umirjanja ni
Islandski vulkanologi medtem sporočajo, da ni znakov, da bi vulkan kmalu nehal bruhati pepel. Prejšnjo noč se je bruhanje celo okrepilo, lavo pa je spet v veliki meri nadomestil pepel, ki zaradi močnih eksplozij spet sega visoko v ozračje. Ker je vulkan Eyjafjöll znova začel bruhati več pepela, je 60 ljudi moralo zapustilo domove.