Sheehan je svojo tezo v četrtek predstavil ameriškemu senatu na nadaljevanju zaslišanja o zakonskem predlogu, ki bi odpravil pravilo Ne sprašuj, ne govori v ameriški vojski. To pravilo homoseksualcem dovoljuje služenje v oboroženih silah, če o tem ne govorijo, prav tako pa jih nihče ne sme spraševati.
O nizozemskih enotah v okviru mirovnih sil ZN leta 1995 v Srebrenici je Sheehan dejal, da so bile slabo pripravljene na vojno in slabo vodene. Predsednik odbora za oborožene sile ameriškega senata, demokrat Carl Levin, ga je nato vprašal, ali so mu nizozemski kolegi povedali, da je Srebrenica padla zaradi homoseksualcev v nizozemski vojski, in general je odgovoril pritrdilno.
Levin se je nato sicer strinjal z njim o slabši bojni pripravljenosti evropskih vojska, a pri tem dejal, da "kaj ima eno opraviti z drugim, mi ni jasno".
Ponosni na svojo vojsko
Na Sheehanove izjave se je že odzval nizozemski veleposlanik v ZDA Renee Jones Bos in sporočil, da je ponosen na to, da lahko geji in lezbijke odprto in z odliko služijo z nizozemski vojski.
Tiskovni predstavnik nizozemskega ministrstva za obrambo Roger Van de Wetering pa je za ameriško tiskovno agencijo AP dejal, da se mu zdi neverjetno, da lahko nekdo s tako visokim činom izjavlja takšne nesmisle.